تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جلسات جهانبینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
پنجشنبه 30 آبان 1392 :: نویسنده : بنفشه
  چگونه شکرگزاری می کنم,OT
پنجمین جلسه از دوره چهل و هشتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره 60 مورخ 92/08/29 با نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری آقای عباس آقائی با دستورجلسه " شکرگزاری از OT " رأس ساعت 16:25 آغاز به کار نمود .

 

سخنان استاد :

 

بعضی مخلوقین الهی از جمله ؛ نبات و گیاه و حیوان و انسان ارزش بسیار والائی دارند و هرچیزی که ارزش والا و بالائی داشته باشد ، می تواند نقطه معکوسش بسیار خطرآفرین باشد . بعنوان مثال ؛ طلا ارزش بسیار بالائی دارد اما نگهداری آن خطرآفرین بوده و ممکن است فرد بخاطر طلا ، سر خود را از دست بدهد . بنابراین ؛ بعضی چیزها هستند که ما از آنها استفاده بد می‌کنیم و همانطور که در سی دی های گذشته گفته شده ، اگر فردی با آتش ، جنگلی را به آتش بکشد ، آیا به مفهوم این است که آن آتش ویرانگر و مقصّر است و یا فاعلی که باعث آتش زدن جنگل شده است ؟ وقتی فردی از یک چاقو استفاده نادرستی انجام دهد و با چاقو شکم فردی را پاره کند ، آیا چاقو مقصّر است یا فاعل آن کار که استفاده نادرست از چاقو کرده است ؟

این قضیه تمام سطوح زندگی را شامل می‌شود . اگر انسان مستی پشت اتومبیلی بنشیند و در اثر بی دقتی در رانندگی ، یک نفر را زیر بگیرد ، آیا آن اتومبیل مقصّر است و یا فاعل آن کار ؟ تریاک هم دقیقاً همینطور است . تریاکی که خداوند خلق کرد ، قطعاً یکسری منافع برای بشریت دارد . اکنون بهترین داروهائی که در نظام پزشکی استفاده می شود ، داروهائی است که از تریاک تهیه می‌شود ازجمله ؛ کدئین ، مرفین و پاپاورین و امثال آنها . تریاک چندین هزار سال قبل از اینکه آسپرین و دیازپام و فلوکستین و آتنی بیوک ها وارد بازار شوند ، یک داروی درمانی بوده که چینی ها 700 مورد را با تریاک درمان می‌کردند . من گمان می‌کنم که خیلی از بیماریها در گذشته با تریاک قابل درمان بود که بشر امروزی برای درمان آنها داروئی ندارد . بنابراین ؛ اگر یکسری افراد به مصرف هروئین روی آوردند و از تریاک هروئین ساخته شد ، آیا تریاک مقصّر است یا هروئین ؟ چراکه هروئین هم برای دارو انتخاب شد . اگر فردی بجای اینکه تریاک  را در مصارف پزشکی بکار ببرد ، آن را با وافور مصرف کند ، آیا تریاک مقصّر است یا وافور یا شخصی که آن را مصرف کرده است ؟ همینطور حشیش که برای تنگی نفس و آسم و خیلی موارد قابل استفاده است ، آیا حشیش مقصّر است یا فاعلی که استفاده ناصحیح از آن کرده است ؟

بنابراین ؛ بشر از تریاک استفاده نادرست کرده و یکی از بهترین گیاهان داروئی را که خداوند خلق کرده را تبدیل به بدترین و کریه ترین چهره و ماده کرد . درصورتیکه ؛ می توانست یک گیاه معجزه آسا و بسیار مثبت و همینطور شفابخش باشد . بهمین دلیل ما از بابت اینکه خداوند چنین داروئی مانند تریاک و شربت تریاک را در اختیار ما قرار داده است ، خداوند را سپاس می گوئیم و از شربت تریاک تشکر می‌کنیم . من گمان نمی‌کنم که هیچ داروئی می توانست ما را به این وضعیت درآورده و اینگونه سلامتی را به ما باز گرداند و در اثر استفاده درست ، با استفاده از متد DST این اتفاق مهم رُخ داد که ما توانستیم هم اعتیاد خود را و هم خیلی از بیماریها را درمان کنیم . بنابراین ؛ این هفته را هفته شکرگزاری از OT و منافعی که دارد ، قرار دادیم . پس ؛ اگر از تریاک استفاده نادرست شود ، تقصیر این گیاه نیست .


در گذشته وضعیت بسیار نابسامانی بود و به جهت همکاری دبیران و مسئولین ستاد مبارزه با موادمخدر امروزه خیلی از مسائل ما حل شده و دیگر آن نظرات سوء وجود ندارد . آقای فلاح  که 15 سال پیش دبیرکل ستاد بودند و امیدوارم هرکجا هستند خداوند نگهدارشان باشد ، کمک شایانی به ما نمودند . شاید در ابتدای امر زمانی که در جمعیت آفتاب بودم ، اگر می‌گفتیم که می‌خواهیم معتادان را با تریاک درمان کنیم ، احدی نمی پذیرفت و اکنون که به اینجا رسیدیم و کسی که پشت این قضیه بود ، خود ستاد بود و امروزه تمام دبیران کل ستاد مبارزه با موادمخدر همیشه همکاری لازم را با ما انجام داده اند . آقای مهندس طاهری و آقای دکتر جهانی و آقای احمدی مقدم بسیار از این موضوع دفاع کردند تا وزارت درمان آن را بصورت دارو بپذیرد و همه این عزیزان پشتیبان ما بوده اند که شربت تریاک وارد پروسه درمانی ما شده و ما بتوانیم از آن بعنوان دارو استفاده می‌کنیم . این مسئله جای بسی شکر دارد چراکه افراد در کنگره 60 به بهترین شکل ممکن درمان شدند . بنابراین ؛ از تمام عزیزانی که در این پروژه فعالیت دارند علی‌الخصوص ؛ آقای میثم اسماعیل قصاب و دیگر عزیزان همکار ایشان تشکر و قدردانی می‌کنم .

امروزه بیش از 200 نفر و نزدیک به 300 نفر در پروژه شربت درحال فعالیت و برنامه ریزی هستند ؛ در کلینیک ها ، دفترها ، در قسمت مرکزی و تعدادی نیز جهت بازدید از شعب اعزام می شوند و همه موارد را کنترل می‌کنند که  همه این مسائل زیرنظر و با مسئولیت آقای میثم اسماعیل قصاب می‌باشد که این سیستم را کاملاً برنامه ریزی کرده اند و همچنین یاران ایشان که هرکدام مسئولیتی را پذیرفته اند ازجمله ؛ آقایان بابک و عباس و محمود که زحمات زیادی را متحمل می شوند و امیدوارم خداوند همیشه پشتیبان آنها باشد که کار خود را انجام دهند . البته باید کاری کنیم که این سیستم بصورت چرخشی بوده و افرادی جایگزین آنها شوند تا همه افراد بتوانند خدمت کنند .

 

 

مسئله بعدی ؛ مسئله فوتبال ماست .

ما یک تورنمنت 4 جانبه برگزار کردیم . بعضی اتفاقاتی که در کنگره می‌افتد ، هنوز بیات نشده اند و بهمین خاطر ؛ ارزش آن را درک نمی‌کنیم و باید زمان بگذرد تا بدانند این اتفاق چه بود ! من گمان نمی کنم کشوری در دنیا و در ورزش آنقدر مانور داشته باشد . آنقدر وقایع ورزشی در کنگره 60 بسرعت حرکت می‌کند که گاهی نمی شود آنها را گزارش کرد . هفته پیش در باقرشهر ، 201 نفر در 12 تیم در کشتی شرکت کردند و در کشتی مقام اول را کسب کردیم . در ورزش کشتی رسم براین است که هر تیمی که میزبان است ، می‌تواند هرچند تعداد تیم که بخواهد ، معرفی کند و قطعاً اگر میزبان 10 تیم معرفی کند ، از این 10 تیم ، یک تیم برنده خواهد بود اما همه از این جهت که ما تنها یک تیم معرفی کردیم ، تعجب کردند و اینها وقایع بسیار تندی بود . هنوز اردو تمام نشده بود که مسابقات راگبی و والیبال شروع شد و همینطور وقایع بسرعت و پشت سرهم درحال حرکت بوده و در قالب ورزشهای حرفه ای انجام می‌پذیرند که برگزار کننده آنها کنگره 60 می باشد . همینطور مسابقات تیراندازی با کمان در تهران که برگزارکننده آن کنگره 60 می باشد و تمامی اینها بی نظیر هستند .

اگر من به ورزش تیروکمان کمک مالی بیشتری کردم به این دلیل است که ؛ در ورزش تیروکمان ما یک فرهنگ را پیاده کرده ایم . ما در تیروکمان ، فقط مسابقه نمی‌دهیم . این شرایط بسته به میزان وجهه و پیام آن دارد . بودجه ای که داریم را در جهتی بکار می‌بریم که ببینیم کدام قسمت اثر بیشتری را خواهد داشت . ما در ورزش تیراندازی با کمان فرهنگ ارزش قائل شدن به ورزشکار را اجرا کردیم تا دیگران هم فرا بگیرند . مقداری از هزینه ها را من از جانب خودم پرداخت کردم .

در فوتبال هم به همین شکل است : زمانی که مسابقه برگزار می‌کنیم ، به داور احترام می‌گذاریم ، به بازیکنان و مسئولین احترام می‌گذاریم تا یک فرهنگ درست و صحیحی پیاده شده و اجرا شود . در تورنمنت 4 جانبه فوتبال ؛ تیم ستارگان سینما و موسیقی کشور ، تیم رسانه ها و تیم سفرا و دیپلمات ها و تیم کنگره 60 حضور داشتند و امروز افراد در کنگره 60 که روزگاری حتی احدی تره برای این افراد خُرد نمی‌کرد ، مقابل تیم هنرمندان و دیپلمات ها بازی می‌کنند و از این بابت به خود افتخار می‌کنیم .

اینها همه ارزش هستند . کجای دنیا پیدا می‌شود اینچنین NGO  و سازمانی که اکثر مصرف کنندگان آن مصرف کراک و شیشه داشته و اکنون به زندگی بازگشته و بازی کنند . این مسئله ارزش بالا و پیام بسیار بزرگی دارد . افرادی می‌گویند که اینها الگوهائی هستند که تبلیغی برای اعتیاد دارند که اگر معتاد شدید ، بعد از درمان ورزشکار می‌شوید ! این حرف را کسانی می‌زنند که نتوانسته اند یک فرد معتاد را به درمان برسانند و سالها ادعای این کار را دارند اما موفق نشده اند .

ما که مصرف کننده مواد بودیم ، می دانیم که چه سختیها و رنجها کشیده ایم . خیلی از خانواده ها گمان می‌کنند که اعتیاد درمان ندارد و ما می‌گوئیم که اینها نمونه و الگو هستند ، اگر شما بخواهید درمان شوید .

ما باید در تمام سطوح الگو داشته باشیم و بدون الگو زندگی ممکن نخواهد بود . من زمانی که به مدرسه می‌رفتیم ، همیشه دلم می خواست مهندس شوم چراکه الگوهای زیادی را می‌دیدم .

ما در ورزش و در تمام زمینه ها نیاز به الگو داریم . تیم های ورزشی کنگره 60 بعنوان الگو مطرح می‌شوند و ما وقتی شعب را تعطیل می کنیم و می خواهیم که برای تماشای فوتبال بیائید ، جزء درس شماست و حضور در میدان ورزشی ، جزء کار و تکلیف و برنامه شماست و 10 برابر واجب تر از کلاس های کنگره می‌باشد . کلاسهای کنگره همیشه دایر هستند . ما فقط شما را ترک نمی‌دهیم بلکه هدف این است که شما اجنماعی شوید . من در تمام عمرم در زمین چمن فوتبال حاضر نشده بودم .

نه تنها در فوتبال بلکه در هرجائی که شما را خواستیم ، باید حاضر شوید چراکه جزء درس شماست و اسامی تمام کمک راهنمایانی که حضور نداشته باشند ، یادداشت خواهد شد . وقتی شعب را تعطیل می‌کنیم ، جزء بایدهاست . ما در لژیون یک درس را می‌آموزیم ، در پارک طالقانی یک درس ، در زمینهای ورزشی یک درس و در رشته های مختلف ، دروس مختلف می‌گیریم و همه اینها بعلاوه جهان بینی و سی دی ها باهم هماهنگ می شوند و کل آموزش شما را تشکیل می‌دهند . قصد ما از حضور از میادین ورزشی و مسابقات ورزشی کنگره 60 فقط تشویق کردن نیست و جزئی از آموزش می‌باشد و باید اجتماعی شویم چراکه خیلی از افراد ، اجتماعی نیستند . ما در کلاس ها مشارکت می‌کنیم ، سرود می‌خوانیم ، بادکنک هم می‌ترکانیم ، کادو می‌دهیم ، کادو می‌گیریم و جهان بینی نیز فرا می‌گیریم و به اینجا نمی‌آئیم که فقط شیشه یا کراک خود را ترک کنیم . ترک مواد کاری ندارد ! اگر کراک را ترک کردیم ، از نظر اقتصادی به وضعیت مطلوبی رسیدیم ، از نظر خانوادگی مستحکم شدیم و ارزش خانواده را حفظ کردیم ، مَردیم وگرنه اگر قرار باشد که مواد را ترک کنیم و اینها اصلاح نشوند ، چه ارزشی خواهد داشت ؟! در اینصورت اگر مواد مصرف کنیم ، خیلی بهتر خواهد بود . باید انسانهای سابق از بین بروند و از خاکستر آنها انسانهای جدیدی بلند شوند که صالح و قابل قبول برای خانواده و همه باشند . بنابراین تمام شعب باید در این مسابقات و مراسم شرکت کنند . اگر ایجنت های شعب در این امور کوتاهی کنند ، از این پس از مرزبانان می‌خواهم که این برنامه ها را اجرا کنند .

در مسابقه فردا که فینال می‌باشد ، گروه خانواده هم می توانند شرکت کنند . زمان این بازی ؛ ساعت 14:30 و مکان آن ؛ زمین چمن دانشگاه شهید بهشتی تهران می‌باشد .

ما درحال نمایش قدرت درمان هستیم و ریکاوری را به نحو مطلوب به اجرا می‌گذاریم .

 

 

مسئله بعد ؛ مسئله مالی می‌باشد .

ما خزانه ها را جمع آوری کرده و هرکجا که نوبت آن باشد ، آنجا هزینه می‌کنیم . در اصفهان 60 میلیون هزینه کردیم و اگر لازم باشد ، بیشتر هم هزینه می‌کنیم اما آنها نیز باید برگشت بدهند و اگر در جای دیگری نیاز بود ، باید از آنجا بگیریم و به آنجا بدهیم . اکنون تقریباً مقداری پول جهت خریداری ملک برای آکادمی نیاز داریم و از تمام شعب می‌خواهم که همکاری لازم را داشته باشند .

قرار است برای هر شعبه ، یک لژیون مالی تشکیل بدهم که منابع مالی کنگره 60 را فراهم نمایند البته غیر از حساب زمین و قرار است از یکسری افراد پیشکسوت و استخوان دار استفاده کنم و آنها لژیون مالی این شعبه را تشکیل دهند و هر شخصی هم بخواهد وارد لژیون مالی شده و عضو لژیون شود ، باید حداقل 5 میلیون تومان پرداخت نماید و این امر بسته به ظرفیت آن شعبه می‌باشد . این ساختمان کنونی از آن ما نیست و اینجا را ستاد در اختیار ما قرار داده است و بدلیل اینکه شعبه آکادمی ، شعبه مرکزی می‌باشد ، باید جائی از خودمان داشته باشیم که اسناد مالی و مدارک ما آنجا باشد و اگر اینگونه نباشد ، مانند این است که روی پست موز قرار بگیریم و شاید در آینده دچار مشکل شویم .

تهیه گزارش:همسفر مهری

منبع:وبلاگ نمایندگی کرج

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 6 تیر 1396 09:31 ق.ظ
I was able to find good information from your content.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 12:55 ق.ظ
Superb, what a web site it is! This webpage presents helpful data to us, keep
it up.
دوشنبه 21 فروردین 1396 11:41 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone
to do it for you? Plz answer back as I'm looking to create my own blog and would like to find
out where u got this from. thanks a lot
چهارشنبه 6 آذر 1392 08:20 ق.ظ
سلام.
مااگر شکر نعمتهای خداوند را بجای نیاوریم باز پرداخت میدهیم وبدهکاریم..
شکرگذار بودن از اوتی از واجبات یک مسافر هست...

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :