تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جلسات جهانبینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
پنجشنبه 30 آبان 1392 :: نویسنده : بنفشه
  چگونه شکرگزاری می کنم,OT
پنجمین جلسه از دوره چهل و هشتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره 60 مورخ 92/08/29 با نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری آقای عباس آقائی با دستورجلسه " شکرگزاری از OT " رأس ساعت 16:25 آغاز به کار نمود .

 

سخنان استاد :

 

بعضی مخلوقین الهی از جمله ؛ نبات و گیاه و حیوان و انسان ارزش بسیار والائی دارند و هرچیزی که ارزش والا و بالائی داشته باشد ، می تواند نقطه معکوسش بسیار خطرآفرین باشد . بعنوان مثال ؛ طلا ارزش بسیار بالائی دارد اما نگهداری آن خطرآفرین بوده و ممکن است فرد بخاطر طلا ، سر خود را از دست بدهد . بنابراین ؛ بعضی چیزها هستند که ما از آنها استفاده بد می‌کنیم و همانطور که در سی دی های گذشته گفته شده ، اگر فردی با آتش ، جنگلی را به آتش بکشد ، آیا به مفهوم این است که آن آتش ویرانگر و مقصّر است و یا فاعلی که باعث آتش زدن جنگل شده است ؟ وقتی فردی از یک چاقو استفاده نادرستی انجام دهد و با چاقو شکم فردی را پاره کند ، آیا چاقو مقصّر است یا فاعل آن کار که استفاده نادرست از چاقو کرده است ؟

این قضیه تمام سطوح زندگی را شامل می‌شود . اگر انسان مستی پشت اتومبیلی بنشیند و در اثر بی دقتی در رانندگی ، یک نفر را زیر بگیرد ، آیا آن اتومبیل مقصّر است و یا فاعل آن کار ؟ تریاک هم دقیقاً همینطور است . تریاکی که خداوند خلق کرد ، قطعاً یکسری منافع برای بشریت دارد . اکنون بهترین داروهائی که در نظام پزشکی استفاده می شود ، داروهائی است که از تریاک تهیه می‌شود ازجمله ؛ کدئین ، مرفین و پاپاورین و امثال آنها . تریاک چندین هزار سال قبل از اینکه آسپرین و دیازپام و فلوکستین و آتنی بیوک ها وارد بازار شوند ، یک داروی درمانی بوده که چینی ها 700 مورد را با تریاک درمان می‌کردند . من گمان می‌کنم که خیلی از بیماریها در گذشته با تریاک قابل درمان بود که بشر امروزی برای درمان آنها داروئی ندارد . بنابراین ؛ اگر یکسری افراد به مصرف هروئین روی آوردند و از تریاک هروئین ساخته شد ، آیا تریاک مقصّر است یا هروئین ؟ چراکه هروئین هم برای دارو انتخاب شد . اگر فردی بجای اینکه تریاک  را در مصارف پزشکی بکار ببرد ، آن را با وافور مصرف کند ، آیا تریاک مقصّر است یا وافور یا شخصی که آن را مصرف کرده است ؟ همینطور حشیش که برای تنگی نفس و آسم و خیلی موارد قابل استفاده است ، آیا حشیش مقصّر است یا فاعلی که استفاده ناصحیح از آن کرده است ؟

بنابراین ؛ بشر از تریاک استفاده نادرست کرده و یکی از بهترین گیاهان داروئی را که خداوند خلق کرده را تبدیل به بدترین و کریه ترین چهره و ماده کرد . درصورتیکه ؛ می توانست یک گیاه معجزه آسا و بسیار مثبت و همینطور شفابخش باشد . بهمین دلیل ما از بابت اینکه خداوند چنین داروئی مانند تریاک و شربت تریاک را در اختیار ما قرار داده است ، خداوند را سپاس می گوئیم و از شربت تریاک تشکر می‌کنیم . من گمان نمی‌کنم که هیچ داروئی می توانست ما را به این وضعیت درآورده و اینگونه سلامتی را به ما باز گرداند و در اثر استفاده درست ، با استفاده از متد DST این اتفاق مهم رُخ داد که ما توانستیم هم اعتیاد خود را و هم خیلی از بیماریها را درمان کنیم . بنابراین ؛ این هفته را هفته شکرگزاری از OT و منافعی که دارد ، قرار دادیم . پس ؛ اگر از تریاک استفاده نادرست شود ، تقصیر این گیاه نیست .


در گذشته وضعیت بسیار نابسامانی بود و به جهت همکاری دبیران و مسئولین ستاد مبارزه با موادمخدر امروزه خیلی از مسائل ما حل شده و دیگر آن نظرات سوء وجود ندارد . آقای فلاح  که 15 سال پیش دبیرکل ستاد بودند و امیدوارم هرکجا هستند خداوند نگهدارشان باشد ، کمک شایانی به ما نمودند . شاید در ابتدای امر زمانی که در جمعیت آفتاب بودم ، اگر می‌گفتیم که می‌خواهیم معتادان را با تریاک درمان کنیم ، احدی نمی پذیرفت و اکنون که به اینجا رسیدیم و کسی که پشت این قضیه بود ، خود ستاد بود و امروزه تمام دبیران کل ستاد مبارزه با موادمخدر همیشه همکاری لازم را با ما انجام داده اند . آقای مهندس طاهری و آقای دکتر جهانی و آقای احمدی مقدم بسیار از این موضوع دفاع کردند تا وزارت درمان آن را بصورت دارو بپذیرد و همه این عزیزان پشتیبان ما بوده اند که شربت تریاک وارد پروسه درمانی ما شده و ما بتوانیم از آن بعنوان دارو استفاده می‌کنیم . این مسئله جای بسی شکر دارد چراکه افراد در کنگره 60 به بهترین شکل ممکن درمان شدند . بنابراین ؛ از تمام عزیزانی که در این پروژه فعالیت دارند علی‌الخصوص ؛ آقای میثم اسماعیل قصاب و دیگر عزیزان همکار ایشان تشکر و قدردانی می‌کنم .

امروزه بیش از 200 نفر و نزدیک به 300 نفر در پروژه شربت درحال فعالیت و برنامه ریزی هستند ؛ در کلینیک ها ، دفترها ، در قسمت مرکزی و تعدادی نیز جهت بازدید از شعب اعزام می شوند و همه موارد را کنترل می‌کنند که  همه این مسائل زیرنظر و با مسئولیت آقای میثم اسماعیل قصاب می‌باشد که این سیستم را کاملاً برنامه ریزی کرده اند و همچنین یاران ایشان که هرکدام مسئولیتی را پذیرفته اند ازجمله ؛ آقایان بابک و عباس و محمود که زحمات زیادی را متحمل می شوند و امیدوارم خداوند همیشه پشتیبان آنها باشد که کار خود را انجام دهند . البته باید کاری کنیم که این سیستم بصورت چرخشی بوده و افرادی جایگزین آنها شوند تا همه افراد بتوانند خدمت کنند .

 

 

مسئله بعدی ؛ مسئله فوتبال ماست .

ما یک تورنمنت 4 جانبه برگزار کردیم . بعضی اتفاقاتی که در کنگره می‌افتد ، هنوز بیات نشده اند و بهمین خاطر ؛ ارزش آن را درک نمی‌کنیم و باید زمان بگذرد تا بدانند این اتفاق چه بود ! من گمان نمی کنم کشوری در دنیا و در ورزش آنقدر مانور داشته باشد . آنقدر وقایع ورزشی در کنگره 60 بسرعت حرکت می‌کند که گاهی نمی شود آنها را گزارش کرد . هفته پیش در باقرشهر ، 201 نفر در 12 تیم در کشتی شرکت کردند و در کشتی مقام اول را کسب کردیم . در ورزش کشتی رسم براین است که هر تیمی که میزبان است ، می‌تواند هرچند تعداد تیم که بخواهد ، معرفی کند و قطعاً اگر میزبان 10 تیم معرفی کند ، از این 10 تیم ، یک تیم برنده خواهد بود اما همه از این جهت که ما تنها یک تیم معرفی کردیم ، تعجب کردند و اینها وقایع بسیار تندی بود . هنوز اردو تمام نشده بود که مسابقات راگبی و والیبال شروع شد و همینطور وقایع بسرعت و پشت سرهم درحال حرکت بوده و در قالب ورزشهای حرفه ای انجام می‌پذیرند که برگزار کننده آنها کنگره 60 می باشد . همینطور مسابقات تیراندازی با کمان در تهران که برگزارکننده آن کنگره 60 می باشد و تمامی اینها بی نظیر هستند .

اگر من به ورزش تیروکمان کمک مالی بیشتری کردم به این دلیل است که ؛ در ورزش تیروکمان ما یک فرهنگ را پیاده کرده ایم . ما در تیروکمان ، فقط مسابقه نمی‌دهیم . این شرایط بسته به میزان وجهه و پیام آن دارد . بودجه ای که داریم را در جهتی بکار می‌بریم که ببینیم کدام قسمت اثر بیشتری را خواهد داشت . ما در ورزش تیراندازی با کمان فرهنگ ارزش قائل شدن به ورزشکار را اجرا کردیم تا دیگران هم فرا بگیرند . مقداری از هزینه ها را من از جانب خودم پرداخت کردم .

در فوتبال هم به همین شکل است : زمانی که مسابقه برگزار می‌کنیم ، به داور احترام می‌گذاریم ، به بازیکنان و مسئولین احترام می‌گذاریم تا یک فرهنگ درست و صحیحی پیاده شده و اجرا شود . در تورنمنت 4 جانبه فوتبال ؛ تیم ستارگان سینما و موسیقی کشور ، تیم رسانه ها و تیم سفرا و دیپلمات ها و تیم کنگره 60 حضور داشتند و امروز افراد در کنگره 60 که روزگاری حتی احدی تره برای این افراد خُرد نمی‌کرد ، مقابل تیم هنرمندان و دیپلمات ها بازی می‌کنند و از این بابت به خود افتخار می‌کنیم .

اینها همه ارزش هستند . کجای دنیا پیدا می‌شود اینچنین NGO  و سازمانی که اکثر مصرف کنندگان آن مصرف کراک و شیشه داشته و اکنون به زندگی بازگشته و بازی کنند . این مسئله ارزش بالا و پیام بسیار بزرگی دارد . افرادی می‌گویند که اینها الگوهائی هستند که تبلیغی برای اعتیاد دارند که اگر معتاد شدید ، بعد از درمان ورزشکار می‌شوید ! این حرف را کسانی می‌زنند که نتوانسته اند یک فرد معتاد را به درمان برسانند و سالها ادعای این کار را دارند اما موفق نشده اند .

ما که مصرف کننده مواد بودیم ، می دانیم که چه سختیها و رنجها کشیده ایم . خیلی از خانواده ها گمان می‌کنند که اعتیاد درمان ندارد و ما می‌گوئیم که اینها نمونه و الگو هستند ، اگر شما بخواهید درمان شوید .

ما باید در تمام سطوح الگو داشته باشیم و بدون الگو زندگی ممکن نخواهد بود . من زمانی که به مدرسه می‌رفتیم ، همیشه دلم می خواست مهندس شوم چراکه الگوهای زیادی را می‌دیدم .

ما در ورزش و در تمام زمینه ها نیاز به الگو داریم . تیم های ورزشی کنگره 60 بعنوان الگو مطرح می‌شوند و ما وقتی شعب را تعطیل می کنیم و می خواهیم که برای تماشای فوتبال بیائید ، جزء درس شماست و حضور در میدان ورزشی ، جزء کار و تکلیف و برنامه شماست و 10 برابر واجب تر از کلاس های کنگره می‌باشد . کلاسهای کنگره همیشه دایر هستند . ما فقط شما را ترک نمی‌دهیم بلکه هدف این است که شما اجنماعی شوید . من در تمام عمرم در زمین چمن فوتبال حاضر نشده بودم .

نه تنها در فوتبال بلکه در هرجائی که شما را خواستیم ، باید حاضر شوید چراکه جزء درس شماست و اسامی تمام کمک راهنمایانی که حضور نداشته باشند ، یادداشت خواهد شد . وقتی شعب را تعطیل می‌کنیم ، جزء بایدهاست . ما در لژیون یک درس را می‌آموزیم ، در پارک طالقانی یک درس ، در زمینهای ورزشی یک درس و در رشته های مختلف ، دروس مختلف می‌گیریم و همه اینها بعلاوه جهان بینی و سی دی ها باهم هماهنگ می شوند و کل آموزش شما را تشکیل می‌دهند . قصد ما از حضور از میادین ورزشی و مسابقات ورزشی کنگره 60 فقط تشویق کردن نیست و جزئی از آموزش می‌باشد و باید اجتماعی شویم چراکه خیلی از افراد ، اجتماعی نیستند . ما در کلاس ها مشارکت می‌کنیم ، سرود می‌خوانیم ، بادکنک هم می‌ترکانیم ، کادو می‌دهیم ، کادو می‌گیریم و جهان بینی نیز فرا می‌گیریم و به اینجا نمی‌آئیم که فقط شیشه یا کراک خود را ترک کنیم . ترک مواد کاری ندارد ! اگر کراک را ترک کردیم ، از نظر اقتصادی به وضعیت مطلوبی رسیدیم ، از نظر خانوادگی مستحکم شدیم و ارزش خانواده را حفظ کردیم ، مَردیم وگرنه اگر قرار باشد که مواد را ترک کنیم و اینها اصلاح نشوند ، چه ارزشی خواهد داشت ؟! در اینصورت اگر مواد مصرف کنیم ، خیلی بهتر خواهد بود . باید انسانهای سابق از بین بروند و از خاکستر آنها انسانهای جدیدی بلند شوند که صالح و قابل قبول برای خانواده و همه باشند . بنابراین تمام شعب باید در این مسابقات و مراسم شرکت کنند . اگر ایجنت های شعب در این امور کوتاهی کنند ، از این پس از مرزبانان می‌خواهم که این برنامه ها را اجرا کنند .

در مسابقه فردا که فینال می‌باشد ، گروه خانواده هم می توانند شرکت کنند . زمان این بازی ؛ ساعت 14:30 و مکان آن ؛ زمین چمن دانشگاه شهید بهشتی تهران می‌باشد .

ما درحال نمایش قدرت درمان هستیم و ریکاوری را به نحو مطلوب به اجرا می‌گذاریم .

 

 

مسئله بعد ؛ مسئله مالی می‌باشد .

ما خزانه ها را جمع آوری کرده و هرکجا که نوبت آن باشد ، آنجا هزینه می‌کنیم . در اصفهان 60 میلیون هزینه کردیم و اگر لازم باشد ، بیشتر هم هزینه می‌کنیم اما آنها نیز باید برگشت بدهند و اگر در جای دیگری نیاز بود ، باید از آنجا بگیریم و به آنجا بدهیم . اکنون تقریباً مقداری پول جهت خریداری ملک برای آکادمی نیاز داریم و از تمام شعب می‌خواهم که همکاری لازم را داشته باشند .

قرار است برای هر شعبه ، یک لژیون مالی تشکیل بدهم که منابع مالی کنگره 60 را فراهم نمایند البته غیر از حساب زمین و قرار است از یکسری افراد پیشکسوت و استخوان دار استفاده کنم و آنها لژیون مالی این شعبه را تشکیل دهند و هر شخصی هم بخواهد وارد لژیون مالی شده و عضو لژیون شود ، باید حداقل 5 میلیون تومان پرداخت نماید و این امر بسته به ظرفیت آن شعبه می‌باشد . این ساختمان کنونی از آن ما نیست و اینجا را ستاد در اختیار ما قرار داده است و بدلیل اینکه شعبه آکادمی ، شعبه مرکزی می‌باشد ، باید جائی از خودمان داشته باشیم که اسناد مالی و مدارک ما آنجا باشد و اگر اینگونه نباشد ، مانند این است که روی پست موز قرار بگیریم و شاید در آینده دچار مشکل شویم .

تهیه گزارش:همسفر مهری

منبع:وبلاگ نمایندگی کرج

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 6 آذر 1392 08:20 ق.ظ
سلام.
مااگر شکر نعمتهای خداوند را بجای نیاوریم باز پرداخت میدهیم وبدهکاریم..
شکرگذار بودن از اوتی از واجبات یک مسافر هست...

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :