تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - حضور جناب آقای مهندس دژاکام در شعبه فلاح!
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!

روز سه شنبه مورخ 92/8/14 نمایندگی فلاح با حضور بیش از 500 نفر از مسافران و همسفران كنگره 60 ، پذیرای حضور مهندس دژاكام بود . كارگاههای آموزشی عمومی این جلسه با استادی جناب آقای مهندس و با دستور جلسه فرق معركه گیری با یادگیری ، نق زدن و حاشیه برگزار گردید .

            

 
خلاصه سخنان استاد :

اگر بنایی آباد باشد ، اما ساكنین آن خراب باشند ، بنا رو به ویرانی خواهد رفت و بالعكس .

منظور از بنا همه چیز می تواند باشد از جمله خود انسان ، خانواده ، لژیون ، نمایندگی كنگره ، شهر ، مزرعه و یا كشور . تصور نكنیم كه اگر در حال حاضر وضعیت كنگره مطلوب است و پایه های علمی و معنوی و مادی آن خوب است در آینده نیز چنین خواهد بود ، اگر این كنگره خوب را به آیندگان بسپاریم و آنها انسانهای لایقی نباشند ، حتماً‌ بنای كنگره را نابود خواهند كرد ، ساكنین باید پرورش داده شوند .

این پیام می گوید كه همه چیز در جریان است ، به طور مثالی اگر خانواده ای الان وضعیت خوبی دارند ، تا ابد این گونه نخواهد بود ، اگر انسانی الان حالش خوب است تا همیشه این گونه نخواهد بود .اگر وضعیت بدن ما الان خوب است  ، همیشه اینگونه نخواهد بود .

حال این سوال پیش می آید كه ساكنین چگونه خوب می شوند ؟ و پاسخ آن تنها در‌آموزش است . با آگاهی و معرفت و دانش است كه ساكنین آباد می شوند . در سایه آموزش است كه اكنون ما در كنار هم به آرامی زندگی می كنیم و در امنیت كامل هستیم . و با ادامه دادن به آموزشهاست كه این آبادانی ها ادامه پیدا خواهد كرد .


یكی از راههای انتقال آموزشها من هستم ، تمام صحبتها و توصیه های من در قالب سی دی تهیه می شود و در اختیار تمام اعضای كنگره قرار می گیرد ، مباحثی كه در این سی دی ها مطرح می شود عنوانهای آموزشی لژیونها را آسان كرده است ، و همین آموزشها بوده و هست كه از مصرف كنندگان ، انسانهای معقول و مطلوبی می سازد . اگر در یك نمایندگی بزرگان آن شعبه به آموزشهای جهان بینی توجه نكنند ، چگونه می توان از اعضا انتظار داشت كه به دنبال آموزشها باشند ، تهیه 4 عدد سی دی در ماه كار سختی نیست و به همت شما بستگی دارد ، هزینه آن با هزینه یك پاكت سیگار برابر است و این به انتخاب خود شما بستگی دارد كه كدام را تهیه می كنید . ما برای بقای خودمان به این احتیاج داریم كه سطح آموزشها را در لژیون بالا ببریم .

دیروز من یك لژیون را درآكادمی تعطیل كردم ، زیرا وقتی لیست حضور و غیاب را گرفتم ، متوجه شدم كه راهنما خیلی دیر می آید و همین الگویی است برای رهجویان كه آنها هم توجهی به حضور به موقع در كارگاهها و لژیون نداشته باشند و رهجوها كم كم همه چیز را از دست می دهند ، اگر كسی نمی تواند به موقع در جلسه حضور یابد باید مسئولیت را به شخص دیگری واگذار كند و برود تا سیستم را دچار اشكال نكند .

اگر آموزشها كاربردی شوند ، رهجوها فرمانپذیر می شوند و آرامش در این محیط به وجود می آید و همین آبادانی ما را به همراه خواهد داشت .

من با تجربه خود متوجه شده ام كه اكثر مشكلات به دلیل استفاده نكردن از متون آموزشی و نشریات است كه به وجود می آیند .

بر اثر كمبود دانش و یا كم كاری و منیت ، حرص و غرور است كه ما در كارها شكست می خوریم ، به طور مثال ممكن است یك رهجو در اثر توجه نكردن به صحبتهای راهنمایش به نتیجه خوب در سفر نرسد و حالا بر سریك دوراهی قرار می گیرد ، یك راه این است كه علت شكست خود را بررسی كند ، و آموزش و تجربه درست را از آن شكست به دست آورد و اصولاً به همین دلیل است كه انسانها وارد تاریكی می شوند تا آموزش بگیرند ، تا از اشتباهات درس بگیرند ، تا بفهمند كه كجای كار را اشتباه انجام داده اند كه به این نقطه رسیده اند و بلافاصله بعد از رسیدن به این نقطه و پی بردن به اشتباهات خودمان است كه راه باز می شود و تا به خداوند می گوییم كه من اشتباه كردم ، كمك از سوی پروردگار نازل خواهد شد . وراه دیگر این است كه بعد از شكست خوردن به همه چیز فكر كنیم جز علت شكست و همه را مقصر بدانیم جز خودمان ، و برجهل خودمان پافشاری می كنیم ، اگر كاری را اشتباه انجام می دهیم بر اشتباه خودمان جاهل باشیم و در همین جهت دست به عمل بزنیم، با پچ پچ كردن و ارتباط برقرار كردن با همه دیگران را به مسلخ ببریم و غافل از این كه اولین كسی كه با این عمل ما ذبح می شود ، خود ما هستیم . گاهی اوقات دیده می شود كه رهجو پشت سر راهنما بدگویی می كند ، صورت حق به جانب می گیرد و مظلوم نمایی می كند و این طور نمایش می دهد كه همه بر علیه من هستند و همه به من ظلم و ستم می كنند و این دقیقاً معركه گیری است یعنی به جای این كه یاد بگیرد ، معركه می گیرد .

وقتی با انسانها صحبت می كنید به حرفهایشان گوش دهید ولی به درونشان نفوذ كنید ، از ماسكهایی كه بر چهره زده اند عبور كنید و وارد صور پنهانشان شوید ، به دنبال این باشید كه علت این سخنان چه می تواند باشد ؟ تفكر كنید تا به شخصیت حقیقی افراد پی ببرید ، پیش خود سوال كنید كه چه شده است كه این فرد كه تا دیروز مدافع چیزی یا شخصی بود ، حالا مخالفش شده است و به دنبال ثابت كردن ادعای خود به هر قیمتی است ، چه چیزی پشت این مخالفتهاست ؟ چه چیزی را پشت این معركه گیری ها پنهان می كند ؟

در تمام سطح كائنات این قانون جاری است كه تا كسی دست یاری به سمت شما دراز نكند نمی توانید به یاری او بروید . شیاطین هم اجازه ندارند به سمت كسی بروند كه از آنها كمك نخواسته است و تا خود شخص نخواهد نه نیروهای الهی و نه نیروهای شیطانی به سمت او نخواهند رفت و به طور كلی هیچ شیطانی نمی تواند روی انسان اثرگذار باشد مگر این كه خود بخواهیم .

          

یكی از مهمترین راههای القامنفی كه توسط شیطان صورت می گیرد و با پذیرفتن آن راه ورود شیاطین به درون انسان باز می شود ، ترس از آینده است كه شاید خیلی ساده به نظر بیاید ولی بدترین القاء است و ترس از آینده انسان را از هر حركت درستی باز می دارد . وقتی شیطان ناامیدی را به انسان القاء كرد ، همه چیز ما مال او می شود ، به طور مثال با گفتن این جمله ها كه من هرگز خوب نخواهم شد ، من همیشه بدبختم و بدبخت خواهم بود ، همیشه هرچه بدی است برای من است و ... را ه نفوذ شیطان بر ما باز می شود و تحت حمایت نیروهای شیطانی قرار می گیریم و نابود خواهیم شد .

هیچ كس ما را مجبور به مصرف مواد مخدر نكرد و این خود ما بودیم كه مواد مصرف كردیم .

در خصوص خوبی ها هم همین قانون وجود دارد ، یعنی تا كسی نخواهد نمی توان او را درمان كرد ، به زور نمی توان رهجو را به رهایی رساند ، به زور نمی توان انسانها را به كارهای خیر وادار كرد و یا به اصطلاح به زور نمی توان كسی را به بهشت برد !

در قرآن هم خداوند به پیامبر فرموده است كه تو تنها تذكر دهنده هستی و نمی توانی بر انسانها تسلط پیدا كنی ، نه رهجو ، نه همسر ، نه فرزند ، ...هیچ كس !

و اما راه مستقیم كه كوتاهترین و بهترین راه است ، و با هیچ دورزدنی نمی توان این مسیر را كوتاه كرد همانطور كه در مسئله درمان اعتیاد صراط مستقیم حداقل 10 ماه زمان می برد و هیچ میان بر درستی وجود ندارد جز این كه مسیر را طولانی تر كند ، صراط مستقیم عریض است به طوری كه پروردگار با تمام بندگانش در آن جای خواهند گرفت و این طور نیست كه اگر كسی وارد این مسیر شود جا برای دیگران تنگ می شود ، صراط مستقیم هم طویل است و هم عریض و مبدا و مقصد آن مشخص است ، مبدا روز الست و مقصد آن معاد است .

و اما محبت آغازی است كه پایان ندارد ، ما همه به محبت هم نیازمندیم ، رهجوها به محبت راهنما نیاز دارند و راهنما نیز به محبت رهجوها نیازمند . و عشق و محبتی كه ما به هم داریم باعث شده كه در كنار هم قرار بگیریم و به حركتمان ادامه دهیم .

محبت آغازی است كه پایانی ندارد و سرلوحه تمام اوراق است مگر برای كسانی كه چشمانشان بسته باشد .

          

             


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :