تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - حضور جناب آقای مهندس دژاکام در شعبه فلاح!
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!

روز سه شنبه مورخ 92/8/14 نمایندگی فلاح با حضور بیش از 500 نفر از مسافران و همسفران كنگره 60 ، پذیرای حضور مهندس دژاكام بود . كارگاههای آموزشی عمومی این جلسه با استادی جناب آقای مهندس و با دستور جلسه فرق معركه گیری با یادگیری ، نق زدن و حاشیه برگزار گردید .

            

 
خلاصه سخنان استاد :

اگر بنایی آباد باشد ، اما ساكنین آن خراب باشند ، بنا رو به ویرانی خواهد رفت و بالعكس .

منظور از بنا همه چیز می تواند باشد از جمله خود انسان ، خانواده ، لژیون ، نمایندگی كنگره ، شهر ، مزرعه و یا كشور . تصور نكنیم كه اگر در حال حاضر وضعیت كنگره مطلوب است و پایه های علمی و معنوی و مادی آن خوب است در آینده نیز چنین خواهد بود ، اگر این كنگره خوب را به آیندگان بسپاریم و آنها انسانهای لایقی نباشند ، حتماً‌ بنای كنگره را نابود خواهند كرد ، ساكنین باید پرورش داده شوند .

این پیام می گوید كه همه چیز در جریان است ، به طور مثالی اگر خانواده ای الان وضعیت خوبی دارند ، تا ابد این گونه نخواهد بود ، اگر انسانی الان حالش خوب است تا همیشه این گونه نخواهد بود .اگر وضعیت بدن ما الان خوب است  ، همیشه اینگونه نخواهد بود .

حال این سوال پیش می آید كه ساكنین چگونه خوب می شوند ؟ و پاسخ آن تنها در‌آموزش است . با آگاهی و معرفت و دانش است كه ساكنین آباد می شوند . در سایه آموزش است كه اكنون ما در كنار هم به آرامی زندگی می كنیم و در امنیت كامل هستیم . و با ادامه دادن به آموزشهاست كه این آبادانی ها ادامه پیدا خواهد كرد .


یكی از راههای انتقال آموزشها من هستم ، تمام صحبتها و توصیه های من در قالب سی دی تهیه می شود و در اختیار تمام اعضای كنگره قرار می گیرد ، مباحثی كه در این سی دی ها مطرح می شود عنوانهای آموزشی لژیونها را آسان كرده است ، و همین آموزشها بوده و هست كه از مصرف كنندگان ، انسانهای معقول و مطلوبی می سازد . اگر در یك نمایندگی بزرگان آن شعبه به آموزشهای جهان بینی توجه نكنند ، چگونه می توان از اعضا انتظار داشت كه به دنبال آموزشها باشند ، تهیه 4 عدد سی دی در ماه كار سختی نیست و به همت شما بستگی دارد ، هزینه آن با هزینه یك پاكت سیگار برابر است و این به انتخاب خود شما بستگی دارد كه كدام را تهیه می كنید . ما برای بقای خودمان به این احتیاج داریم كه سطح آموزشها را در لژیون بالا ببریم .

دیروز من یك لژیون را درآكادمی تعطیل كردم ، زیرا وقتی لیست حضور و غیاب را گرفتم ، متوجه شدم كه راهنما خیلی دیر می آید و همین الگویی است برای رهجویان كه آنها هم توجهی به حضور به موقع در كارگاهها و لژیون نداشته باشند و رهجوها كم كم همه چیز را از دست می دهند ، اگر كسی نمی تواند به موقع در جلسه حضور یابد باید مسئولیت را به شخص دیگری واگذار كند و برود تا سیستم را دچار اشكال نكند .

اگر آموزشها كاربردی شوند ، رهجوها فرمانپذیر می شوند و آرامش در این محیط به وجود می آید و همین آبادانی ما را به همراه خواهد داشت .

من با تجربه خود متوجه شده ام كه اكثر مشكلات به دلیل استفاده نكردن از متون آموزشی و نشریات است كه به وجود می آیند .

بر اثر كمبود دانش و یا كم كاری و منیت ، حرص و غرور است كه ما در كارها شكست می خوریم ، به طور مثال ممكن است یك رهجو در اثر توجه نكردن به صحبتهای راهنمایش به نتیجه خوب در سفر نرسد و حالا بر سریك دوراهی قرار می گیرد ، یك راه این است كه علت شكست خود را بررسی كند ، و آموزش و تجربه درست را از آن شكست به دست آورد و اصولاً به همین دلیل است كه انسانها وارد تاریكی می شوند تا آموزش بگیرند ، تا از اشتباهات درس بگیرند ، تا بفهمند كه كجای كار را اشتباه انجام داده اند كه به این نقطه رسیده اند و بلافاصله بعد از رسیدن به این نقطه و پی بردن به اشتباهات خودمان است كه راه باز می شود و تا به خداوند می گوییم كه من اشتباه كردم ، كمك از سوی پروردگار نازل خواهد شد . وراه دیگر این است كه بعد از شكست خوردن به همه چیز فكر كنیم جز علت شكست و همه را مقصر بدانیم جز خودمان ، و برجهل خودمان پافشاری می كنیم ، اگر كاری را اشتباه انجام می دهیم بر اشتباه خودمان جاهل باشیم و در همین جهت دست به عمل بزنیم، با پچ پچ كردن و ارتباط برقرار كردن با همه دیگران را به مسلخ ببریم و غافل از این كه اولین كسی كه با این عمل ما ذبح می شود ، خود ما هستیم . گاهی اوقات دیده می شود كه رهجو پشت سر راهنما بدگویی می كند ، صورت حق به جانب می گیرد و مظلوم نمایی می كند و این طور نمایش می دهد كه همه بر علیه من هستند و همه به من ظلم و ستم می كنند و این دقیقاً معركه گیری است یعنی به جای این كه یاد بگیرد ، معركه می گیرد .

وقتی با انسانها صحبت می كنید به حرفهایشان گوش دهید ولی به درونشان نفوذ كنید ، از ماسكهایی كه بر چهره زده اند عبور كنید و وارد صور پنهانشان شوید ، به دنبال این باشید كه علت این سخنان چه می تواند باشد ؟ تفكر كنید تا به شخصیت حقیقی افراد پی ببرید ، پیش خود سوال كنید كه چه شده است كه این فرد كه تا دیروز مدافع چیزی یا شخصی بود ، حالا مخالفش شده است و به دنبال ثابت كردن ادعای خود به هر قیمتی است ، چه چیزی پشت این مخالفتهاست ؟ چه چیزی را پشت این معركه گیری ها پنهان می كند ؟

در تمام سطح كائنات این قانون جاری است كه تا كسی دست یاری به سمت شما دراز نكند نمی توانید به یاری او بروید . شیاطین هم اجازه ندارند به سمت كسی بروند كه از آنها كمك نخواسته است و تا خود شخص نخواهد نه نیروهای الهی و نه نیروهای شیطانی به سمت او نخواهند رفت و به طور كلی هیچ شیطانی نمی تواند روی انسان اثرگذار باشد مگر این كه خود بخواهیم .

          

یكی از مهمترین راههای القامنفی كه توسط شیطان صورت می گیرد و با پذیرفتن آن راه ورود شیاطین به درون انسان باز می شود ، ترس از آینده است كه شاید خیلی ساده به نظر بیاید ولی بدترین القاء است و ترس از آینده انسان را از هر حركت درستی باز می دارد . وقتی شیطان ناامیدی را به انسان القاء كرد ، همه چیز ما مال او می شود ، به طور مثال با گفتن این جمله ها كه من هرگز خوب نخواهم شد ، من همیشه بدبختم و بدبخت خواهم بود ، همیشه هرچه بدی است برای من است و ... را ه نفوذ شیطان بر ما باز می شود و تحت حمایت نیروهای شیطانی قرار می گیریم و نابود خواهیم شد .

هیچ كس ما را مجبور به مصرف مواد مخدر نكرد و این خود ما بودیم كه مواد مصرف كردیم .

در خصوص خوبی ها هم همین قانون وجود دارد ، یعنی تا كسی نخواهد نمی توان او را درمان كرد ، به زور نمی توان رهجو را به رهایی رساند ، به زور نمی توان انسانها را به كارهای خیر وادار كرد و یا به اصطلاح به زور نمی توان كسی را به بهشت برد !

در قرآن هم خداوند به پیامبر فرموده است كه تو تنها تذكر دهنده هستی و نمی توانی بر انسانها تسلط پیدا كنی ، نه رهجو ، نه همسر ، نه فرزند ، ...هیچ كس !

و اما راه مستقیم كه كوتاهترین و بهترین راه است ، و با هیچ دورزدنی نمی توان این مسیر را كوتاه كرد همانطور كه در مسئله درمان اعتیاد صراط مستقیم حداقل 10 ماه زمان می برد و هیچ میان بر درستی وجود ندارد جز این كه مسیر را طولانی تر كند ، صراط مستقیم عریض است به طوری كه پروردگار با تمام بندگانش در آن جای خواهند گرفت و این طور نیست كه اگر كسی وارد این مسیر شود جا برای دیگران تنگ می شود ، صراط مستقیم هم طویل است و هم عریض و مبدا و مقصد آن مشخص است ، مبدا روز الست و مقصد آن معاد است .

و اما محبت آغازی است كه پایان ندارد ، ما همه به محبت هم نیازمندیم ، رهجوها به محبت راهنما نیاز دارند و راهنما نیز به محبت رهجوها نیازمند . و عشق و محبتی كه ما به هم داریم باعث شده كه در كنار هم قرار بگیریم و به حركتمان ادامه دهیم .

محبت آغازی است كه پایانی ندارد و سرلوحه تمام اوراق است مگر برای كسانی كه چشمانشان بسته باشد .

          

             


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 07:32 ق.ظ
First off I would like to say fantastic blog! I had a quick question that
I'd like to ask if you don't mind. I was curious to know how you center yourself and clear
your mind prior to writing. I've had trouble clearing my
mind in getting my thoughts out there. I do enjoy writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally
wasted simply just trying to figure out how to begin.
Any ideas or tips? Thank you!
جمعه 25 فروردین 1396 02:44 ب.ظ
I have been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts in this kind of house .

Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web
site. Studying this info So i am glad to convey that I have a very
good uncanny feeling I found out just what I needed.
I so much for sure will make sure to don?t overlook this web site and give it a glance on a constant basis.
جمعه 11 فروردین 1396 02:44 ب.ظ
Right now it appears like Drupal is the preferred blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your blog?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :