تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - سخنان اساتید
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
یکشنبه 12 آبان 1392 :: نویسنده : راهنما

حضور سرکار خانم آنی در نمایندگی استاد معین و پاسخ به سوالات همسفران

این جلسه یازدهمین جلسه از دور هفتم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی استاد معین مورخ 11 آبان ماه ۹۲ با استادی سرکار خانم آنی ، نگهبانی خانم محبوبه و دبیری خانم منیژه با دستور جلسه " تجربه من از روش های ترک اعتیاد و روش درمان DST و بهترین راه  "راس ساعت13:15  آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

در گذشته غیر از پزشکان هیچ کسی برای درمان اعتیاد نبود. ما نیز به چندین پزشک به صورت متوالی مراجعه کردیم همچنان چندین بار مهندس اقدام به ترک نمودند و خود یکباره مواد را قطع کردند که باز هم بی نتیجه بود.

باری دیگر ایشان را نزد پزشکی بردم که ادعا می کرد درمان اعتیاد داشته است. از او خواستم به من راست بگوید که درمان اعتیاد او چگونه است. می گفت از هشت زوج مصرف کننده که به او مراجعه کرده اند ، تنها یک نفر مانده و هفت نفر دیگر مراجعه نداشته اند.البته جناب مهندس در کتاب نیز نحوه چند ترک خود را توضیح داده اند. هر انسانی بعد از ترک های متوالی که بی نتیجه بوده است قطعا ناامید می شود. من شخصا به دنبال کتابی بودم که چیزی دستگیرم شود اما چیزی پیدا نکردم. هر دو تصور می کردیم آخرین راه مرگ است...

اما در ناامیدی بسی امید است و با خواست انسان ها مسائل رقم خواهد خورد. ما همیشه دعا می کردیم و از خداوند و پیامبران کمک می خواستیم تا راهی برای ما گشوده شود. بالاخره دعاهای ما مستجاب شد و جناب مهندس و من به رهایی رسیدیم. در بین راه به ما گفته شد که باید کتاب مکتوب شود و باید این راه را به بقیه انتقال دهیم. کم کم کتاب نوشته شد ، سپس وادی ها نوشته شدند و کنگره احداث شد و اینگونه درمان همگانی شد.

جناب مهندس با تریاک یا اپیوم به درمان رسیدند و آن را کم می کردند. این راه بهترین راه بود و افراد بسیاری با روش DST و داروی کنگره 60 به درمان رسیده اند. گاهی پیش می آمد که مواد خوب برای افراد تحت درمان وجود نداشت یا آنها بهانه می گرفتند به طوری که همیشه کشمکش بود و مانع از سفر خوب آنها می شد. جناب مهندس پیگیری کرده و توانستند با کمک دوستان و همکاران خود در ستاد ، به خصوص آقای مهندس طاهری که بسیار پیگیر بودند ، مشکلات را کنار بزنند چراکه ایشان نمونه های بسیاری دیدند. به نظر ایشان مدل و فرمول مهندس عالی بود و رهایافتگان مهر تایید بر آن بودند. ایشان گفتند به این دلایل مقابل بهزیستی و پزشکان می ایستم تا مهر تاییدی بر این روش و دارو بگیرم تا بتوانیم خود تولید کننده بوده و به تمام کشور عرضه کنیم تا بیماران دیگر به درمان برسند.

بعد از سخنان استاد ، جلسه به مشارکت گذاشته شد سپس به صورت پرسش و پاسخ ادامه یافت.

 

پرسش: چرا در برنامه شروع خوب ، نامی از کنگره 60 برده نمی شود ، چه اشکالی دارد تبلیغ شود و پیام کنگره به گوش دیگران برسند تا از این راه درمان شوند؟

 

پاسخ: کنگره 60 مکانی رایگان است. در برنامه ای که نام کنگره 60 برده می شود تمام شعب شلوغ می شوند و ما نمی توانیم پاسخگو باشیم. مراجعه کنندگان ما بسیار زیاد است. جنبه دیگر آن هزینه های تبلیغات است که قطعا هر برنامه برای تبلیغات هزینه ای گزاف طلب می کند.

پرسش: وقتی مصرف کننده ای قبول نمی کند اعتیاد دارد تکلیف چیست ؟ در صورتی که تمام علائم اعتیاد را دارد. حدودا 8ماه است به کنگره می آیم اما فرزندم اعتیاد خود را قبول نمی کند.

 

پاسخ: زمانیکه قبول نمی کند اعتیاد دارد نمی توانید کاری بکنید چراکه درمان با اجبار وجود ندارد. می توانید نشریات کنگره را به خانه ببرید و از این طریق اقدام کنید. راه دیگر این است که دیگر به کنگره نیایید و فرزند شما تفاوت حضور شما در کنگره و دور بودن از کنگره را خواهد فهمید. او پی خواهد برد که شما با حضور در کنگره بسیار بهتر عمل می کردید و رفتاری بهتر با او داشتید.نقطه تفکر در هر کسی زمان خاصی جرقه می زند. شاید اینگونه نقطه تفکر او جرقه بخورد و شاید خیلی زمان سپری شود در هر صورت درمان اجباری نخواهد بود.شما نباید با او وارد مشاجره شوید که اعتیاد خود را بپذیرد بلکه اینگونه بدتر خواهد شد.

پرسش: مسافرم مدت کوتاهی است که وارد کنگره شده است اما دچار توهم است؟
 

پاسخ: اگر مصرف او شیشه و کرک باشد ، توهمات به زودی و سادگی از بین نخواهند رفت. باید زمان بگذرد و در رنج درمان بیفتد ، انتظار شما نباید کوتاه باشد و باید صبر داشته باشید. مسافر باید در مسیر درمان قرار بگیرد و این به عهده راهنماست.

 
پرسش: مسافرم می گوید کتاب 60 درجه و روش نوشته شده در آن چیزی نیست که در جلسات به آن عمل می شود و اعتقاد دارد روش کنگره نیز مانند متادون درمانی است. او به این دلایل نمی خواهد به کنگره بیاید.
 

پاسخ: فرد مصرف کننده به دنبال توجیح است و قصد درمان ندارد. داروی درمانی کنگره 60 ناخالصی ندارد ، مجاز می باشد ، دارای کارت بوده و هر جا برود حتی در مسافرت ها جریمه ای بابت همراه داشتن دارو نخواهد داشت. این شخص به دنبال بهانه است و قصد درمان ندارد بنابراین نیازی نیست شما نیز به کنگره بیایید.موادمخدر تریاک مادر بوده و برای تمام موادمخدر جواب داده است اما درون آدم ها کهکشان است که ما خبری از آن نداریم.کنگره 60 آخرین مکان برای درمان است. برنامه درمانی به اشخاص داده میشود ، راهنما برای افراد وجود دارد و از همه مهم تر به مصرف کننده شخصیت می دهند.

پرسش: همسرم در دومین سال رهایی است ، حدودا 6 ماه است که به هم ریخته است؟
 

پاسخ: اگر دوباره به مصرف مواد رو آورده است باید به راهنما بگوید تا قوانین را دریافت کند. کسانی که بعد از رهایی بلافاصله کنگره را ترک می کنند تزلزل دارند ، اصطلاحا "جای پایشان محکم نشده است" آنها باید کمی دیگر نیز در کنگره حضور داشته باشند تا تحت آموزش باشند.

 

پرسش: من در سفر دوم هستم و رابطه خوبی با همسرم دارم اما خانواده او درکش نمی کنند ، باید چه کنم؟

 

پاسخ: باید با احترام با آنها برخورد کنید و اینگونه به نتیجه خواهید رسید.

 

پرسش: مسافرم 10 ماه است که به کنگره می آید. داروی خود را در زمان معین مصرف می کند اما هنوز گاهی حشیش هم مصرف می کند.

 

پاسخ: باید راهنما در جریان قرار بگیرد.

 

پرسش: مسافرم در سفر دوم می باشد ولی شبها خواب منظمی ندارد دلیل چیست؟

 

پاسخ: سالها خواب مصرف کنندگان به هم ریخته بوده است و تا نظم در خواب برقرار شود زمان خواهد برد. خواب نیز مانند مسائل جنسی به زمان نیاز دارد.

 

پرسش: مسافرم به تازگی به درمان رسیده است و آزمایش های مربوطه را انجام داده است اما من گاهی به آن مشکوک می شوم لطفا من را راهنمایی کنید.

 

پاسخ: ما بارها گفته ایم زمانی که فرد مصرف کننده برای مشاوره می رود از او فاصله بگیرید تا صادقانه با راهنما یا مشاوره صحبت کند و تمام مصرف های خود را نام ببرد. زمانیکه در کنار او می ایستید خواهد ترسید و دیگر صادق نخواهد بود. اینگونه راهنما بر مبنای حرف مسافر برنامه درمانی تجویز می کند و اینگونه مسافر در بین راه کم خواهد آورد چراکه مصرف او بیشتر بوده است و داروی درمان کم تر از نیاز اوست.

ما انسان ها از راهی می گذریم و به چاله می افتیم اما باز هم از همان راه عبور می کنیم و درس نمی گیریم. به عقیده من مقداری تقصیر همسفران است چراکه مسافر را تحقیر می کنند. با مسافران خود صادق باشید تا او نیز با شما صادق باشد. صداقت برای شما باعث می شود راه را بدرستی بپیمایید.

 

پرسش: از مشارکت ترس دارم و به دیگران غبطه می خورم ، نمی دانم باید از کجا شروع کنم؟

 

پاسخ: جلو آیینه بنشینید و تصور کنید مخاطب شما فرد دیگری است ، گاهی مشارکت خود را بنویسید و از آن بخوانید.

 

پرسش: آیا با استفاده از روش DST می توان بیماری های دیگر مانند سرطان ، نازایی و ... را درمان نمود؟

 

پاسخ: ما پزشک نیستیم و شاید در آینده به این نقطه رسیدیم.

 

پرسش: فرزندم 10 ساله است و مدرسه به من تذکر داده است تا به او ریتالین بدهم چون تمرکز ندارد.

 

پاسخ: ریتالین توسط شرکت آلمانی درست کرد که بعد از مدتی مردم به گرفتاری هایی دچار شدند. فرزندان امروز در آپارتمان زندگی می کنند و جایی برای بازی ندارند ، آنها دائما در حال ترساندن فزندان از سرو صدا و همسایه و ... می باشند. ما خود حوصله نداریم با فرزندان صحبت کنیم و شیطنت آنها را بیش فعالی تلقی می کنیم. بچه هایی که ساکت هستند بیمارند یا مغزی و یا قلبی ، ریتالین فرزندان را مانند مجسمه می کند و این مادر بودن نیست. ما بیمار هستیم و بی حوصله ایم ، فرزندان خود را نزد پزشک نبریم تا کمکی باشیم برای تیمارستان ها در آینده.

 

بعد از اتمام جلسه ، جلسه هماهنگی مرزبانان و کمک راهنمایان خانواده با حضور سرکار  خانم آنی برگزار گردید.

با احترام همسفر الناز رک

منبع : وبلاگ نمایندگی استاد معین

نوع مطلب : سخنان اساتید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 13 آبان 1392 10:59 ق.ظ
سلام:
یکشنبه 12 آبان 1392 09:47 ب.ظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :