تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - لزیون شنبه ها
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
شنبه 20 مهر 1392 :: نویسنده : محبوبه

تصویر شماره 1 کتاب 60 درجه زیر صفر

شنبه:20/7/ 1391

تعداد حاضرین:8 نفر

سفر دوم:2 نفر

لژیون امروز با استادی سر کار خانم منصوری و دبیری همسفر سمیه که اعضای لژیون تصویر را نقاشی کرده وبرداشت خود را خواندند که خلاصه ای از گزارش را به استحضار شما دوستان میرسانم.

همسفر فریباخلاصه ای از سی دی کتاب 60 درجه زیر صفر تصویر شماره 1:

این تصویر منطقه ای خطر ناک با چه سرعتی و چگونه حرکت نمائیم را به ما نشان می دهد،در حقیقت حل صورت مسئله اعتیاد در اینجا کاملا مشخص می شود.این تصویر برای سفر اولیها است ومسیر راه شما را قشنگ بیان میکند .در کتاب 60 درجه از تمثیل استفاده میکند ،تمثیل با اصل موضوع کاملا متفاوت است .برای چه به صورت تمثیل است؟زیرا مطالب در برد حس شما نیست.در سفر اول که مسافر در ماشین نشسته باید تمام حواسش به این باشد که ماشین سقوط نکند چون زمین لغزنده و یخ زده است مسافربا حال خراب در ماشین نشسته است و از طرفی میخواهد یک تراکتور را بکسول کند ،این ماشین با این وضعیت 3 تا 4 ماه طول میکشد که خود را پیدا کند و خطر اصلی این جاست ،یعنی برگشت شاگرد یا ریزش شاگرد،ما اگر بخواهیم اعتیاد را مشخص کنیم باید یک مثالی بزنیم زیرا خود اعتیاد قابل فهم نیست . شما در تصویر صفحه 70 کتاب سوار یک ماشین یا اتومبیل شدین ،اتومبیل شما خیلی مرتب و مدرن نیست که یخ شکن یا دستگاه اربک داشته باشد ،یک ماشین قرازه یک پیکان 48 یا 52 است که لاستیک ماشین صاف وخیلی قدیمی است زیرا یک مصرف همین طوری است شکمش کار نمیکند و به هم ریخته است یعنی ماشینش خراب است.،مواد میکشد یک جور است و مواد نمیکشد یک جور دیگر .خوب ،این ماشین در جاده هراز یا جاده چالوس ارتفاعات مدتی باید عبور کند دارد میرود بالا ،پس راهنمایان توجه کنند ،سفر اولیها شرایطش این است یک باد کوچکی به ماشین بخورد ما شینش ته دره است .یعنی برگشت به اعتیاد است بنابراین باید حال و هوایش را جلب کنید یا به حال و هوایش توجه کنید.

باید بدانید با شاگرد چگونه رفتار کنید خودش هم باید بداند شرایطش این طوری است.

بعضی از خانواده ها می آیند که این بچه ما خوب نمی شود دارد می رود مواد می زند از خانواده سوال می شود بچه شما چند وقت است به کنگره می آید می گوید 2 هفته ،این طبیعی است باید تا 6 ماه یا یک سال همین طوری این چیزها را باید داشته باشد زیرا خودش هم نمیداند کجاست و هنوز گیج است طول می کشد و زمان می برد .


هفته آینده شکوفه های یاس را در لژیون مورد بحث و گفتگو قرار می دهیم.

باید خیلی آهسته و یواش یواش حرکت کند همه چیز با آرامی انجام می گیرد. مثلا فردی است که با زنش دعوا میکند دادگاه کشی هم دارد یا فردی است می خواهد ازدواج کند یا محل کارش را عوض کند یا سر کار برود ما میگویم همه هیچ ،تعطیل است.وقتی میگوییم در سفر اول همه چی ثابت باشد همین جاست،هیچی نباید زیاد تغییر کند این در قسمت سفر اول است .این ماشن با این وضعیت چقدر طول می کشد حداقل 3 یا 4 ماه زمان می برد .در این ماشین قرمز رنگ هستیم چون خطر اصلی در این جاست،خیلی خطر زیادی است چون برگشت شاگرد یا ریزش شاگرد در این جاست که یک دفعه ول میکند و میرود یا خیلی راحت بگیرید، همین اتفاق می افتد ،زیاد به او بها دهید سوء استفاده میکند یا کم محلی کنید یک جور دیگری می شود در این جا واقعا یک هنر است .

یعنی کاری که یک کمک راهنما انجام میدهد در کنگره 60 علم نیست صنعت نیست یک هنر است ،راهنما یک هنر مند علم باشد ،علم را کاملا داشته باشد هنر جامعه شناسی ،روانشناسی ،انسان شناسی ،اینها همه را باید داشته باشد.با این سیستم و یا این قانون حرکت کند پس راهنما باید یک هنر مند باشد.

سرکار خانم منصوری:

هر از چند گاهی باید بایستیم که ببینیم چقدر درس گرفتیم و این درس گرفتن ها به ما کمک میکنه .مقاله هایی که درون آن حس خوب است نشان میدهد که فرد میتونه حس خودش را به قلم در بیاره ،با نوشتن هم حال خودتون خوب میشه و هم دیگران میتونند از نوشته های شما استفاده کنند.

در این کتاب آقای مهندس می گویید:هر فردی در سفر اول باید بداند که در کدام یک از تصویر های کتاب قرار گرفته است  نقاشی های کتاب الکی کشیده نشده است هر کدام از این تصویر ها نشان دهنده هدف است ،هر چقدر که به جلو می روی باید به تصاویر نگاه کنی ببینی در کجا قرار داری و حالا با 6 ماه پیش چه فرقی کرده ای که چه نقطه تفکری در تو بیدار شده زیرا وقتی نقاشی کتاب را میکشی متوجه این می شوید که در کجا قرار داری .

تصویر شماره 1 حرکت یک فرد مصرف کننده را نشان می دهد که می خواهد مسیر درمان را طی کند .جسم فرد را به اتومبیل قرمز تشبیه کرده که این ماشین مدل 48 درب داغون است سیستم آن از کار افتاده است یک فرد مصرف کننده هم همین گونه است که با جسم و روان بهم ریخته و آسیب دیده می خواهد این مسیر را طی کند اینجا داره به من همسفر میگه که درکش کنم این ماشین در منطقه 60 درجه زیر صفر است ،یعنی هیچ موجودی اونجا رشد نمیکنه و این مسیر باید مسیر پر پیچ و خم را طی کند تا به تکامل برسد و احتمال سقوط را هم دارد. هر لحظه این سفر پرخطر است یعنی بگوییم که مسافر دارو میخورد وما بی خیال باشیم ،نه مسیر خیلی سخت است که دارد طی میکند .

در صور پنهان چه درگیری های برایش بوجود می آید .میزان مصرف مسافر بالاست ولی به راهنما میگوید که من کمتر مصرف میکنم مثل این است که اگر سرعت ماشین را زیاد کند وعجله کند سقوط میکند واینجاست که فرد باید آرام آرام این مسیر را طی کند و از آن دور درخت را میبیند یک امیدی به خودش می دهد و آن درختان مثل راهنما وکمک راهنما و دیدبان و... که الگو هستند و به وسیله آن درختان به خودش امید می دهد که همه اینها در کنگره هستند و داریم میبینیم.

این کمک راهنمایان و... شاید بدتر از حال مسافران شما بوده اند و این مسیر را طی کردند تا به اینجا رسیدند.پس باید در مقابل موانع وقندیل ها و برفها شونه خالی نکنیم و مقاوم باشیم چه در سفر اول و چه در سفر دوم اگر تسلیم نشویم میتوانیم به راه خودمان ادامه بدهیم.

نور خورشید هم حمایت خداوند است که داره کمکش مکینه که چون راه، صراط مستقیم است به هدف می رسد پسباید حرکت کند.اول باید عشق پیدا کنیم وبعد ایمان داسته باشم که به خواسته خودمان برسیم .ما در مسیر زندگی اگر محکم و استوار باشیم و ایمان داشته باشیم که راهی را داریم میرویم باور داشته باشیم که راهنمایان رفتند و الگوهای ما رفتند می توانیم به نتیجه برسیم .باید ایمان وباور داشته باشیم .استاد امین گفتند :اگر انسان در تاریکی قرار میگیرد به این خاطر است چون خودش را خیلی درگیر میکند و در صبر بی صبری میکند و تواناییهای خودش را از دست می دهد. یخ تمثیل تاریکی است چون اگر در تاریکی نور نباشد همه چیز یخ میزند .نور تمثیل دانایی و روشنایی است.

عقاب تمثیل نیروهای درون است که دوباره باز پس خواهد داده می شود.در حیوانات بالاترین مرحله عقاب است که آخرین مرحله حیوان هم می باشد.

نوع مطلب : لژیون شنبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 06:46 ب.ظ
Oh my goodness! Impressive article dude!
Thank you so much, However I am having problems with your RSS.
I don't understand why I can't join it. Is there anybody having similar RSS problems?

Anyone who knows the answer can you kindly respond?
Thanx!!
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:48 ق.ظ
I really like reading an article that can make people
think. Also, thank you for permitting me to comment!
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:50 ق.ظ
I do not even know how I ended up here, but I thought this put up was
great. I do not realize who you're but certainly you are going
to a famous blogger if you happen to aren't already.
Cheers!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:31 ب.ظ
It is not my first time to go to see this website, i am
browsing this web site dailly and get fastidious information from here daily.
سه شنبه 29 فروردین 1396 12:01 ق.ظ
I could not refrain from commenting. Well written!
دوشنبه 22 مهر 1392 02:46 ب.ظ
سلام:
خیلی عالی و پر بار بود.
سپای از شما
دوشنبه 22 مهر 1392 01:54 ب.ظ
با سلام و خسته نباشیدبه خانم منصوری و اعضای لژیونشان.ممنونم از مطالبتان.
دوشنبه 22 مهر 1392 01:53 ب.ظ
با سلام و خسته نباشیدبه خانم منصوری و اعضای لژیونشان.ممنونم از مطالبتان.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :