تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جهان بینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
جمعه 12 مهر 1392 :: نویسنده : محبوبه
 چهاردهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره ۶۰ مورخ ۹۲/۰۷/۱۰  با نگهبانی و استادی جناب آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری همسفر خانم سارا با دستور جلسه "چگونه از نشریات کنگره ۶۰ استفاده می کنم " رأس ساعت ۱۶:۰۰آغاز به کار نمود.

دستور جلسه امروز در مورد این موضوع می باشد که چگونه از نشریات کنگره 60 استفاده می نماییم . بطور کلی این مبحث بر روی انتشارات کنگره 60 است .

کتاب و مکتوبات بسیار اهمیت دارد. بطوری که طبق برخی از روایت خداوند 124 هزار پیامبر را گسیل کرده ولی از این خیل انبیاء ، تنها 5 نفر از آنها دارای کتاب هستند و جالب آنکه آنهایی که  ماندگار شدند کسانی هستند که دارای کتاب بودند . جمعیت زیادی از افراد کره زمین را مسیحیان و مسلمانان تشکیل داده اند که همه دارای کتاب هستند .

وقتی صحبت از گروه درمانی می شود ، این گروه درمانی چیست ؟ گروه درمانی تنها این نیست که افراد یا گروهی دور هم بنشینند و صحبت کنند . اگر پنجاه نفر بیسواد دور همدیگر بنشینند ، در این گروه اگر تا ابد هم کنار هم باشند ، کسی با سواد نمی شود . اگر افراد مصرف کننده در کنار هم قرار گیرند و از تجربیات مصرف خود صحبت کنند ، ممکن است چند نفر مواد مخدر را ترک و یا قطع کنند اما به درمان نمی رسند . این افراد تجربه های بسیاری از مصرف مواد مخدر دارند و شاید افراد زیادی را هم معتاد کنند. اما اینکه بخواهند کسی را درمان کنند امکان ندارد،  زیرا چنین تجربه ای را ندارند  .  

در مدرسه و یا کلاس های آموزشی نیز به همین شکل . تا کتابها و متون آموزشی وجود نداشته باشد ، آموزش معنا ندارد . در هر رشته ای جهت آموزش ، اولین مطلب مورد نیاز ، متون آموزشی است . حال اگر این متون آموزشی درست باشد ، نتیجه دلخواه حاصل می شود . ولی اگر متون آموزشی غلط باشد ، فاجعه به وجود می آید .

 

تصور کنید یکسری متون آموزشی غلط را به انسان ها القاء کنید ، می دانید چه معضل بزرگی به وجود خواهد آمد؟

مانند یک گروه بسیار بزرگ که مرکز آن در امریکا است و به انسان ها آموزش داده که اعتیاد بیماری مرموز ، لاعلاج و پیش رونده است و درمانی ندارد  . اگر کسی مواد مصرف کند معتاد است  و اگر به درمان برسد باز هم تا ابد یک معتاد است و یا شخص دارای نواقص شخصیتی بوده که دچار اعتیاد شده است .اینها خُزعبلاتی است که در سطح کره زمین تحویل انسانها داده شده است و آنقدر این قضیه تکرار شده و قوی بوده که به مراکز علمی نیز راه پیدا کرده است . حال ببینید چه فاجعه ای به وجود آمده است . القاء کرده اند که تا آخر عمر معتاد هستند و به همین دلیل تا اسم اعتیاد و مواد می آید دست و پایشان می لرزد و باید تا آخر عمر نیز در کلاس هاو دوره ها شرکت کنند .

 

 
 

 

می دانید که یک فرد مصرف کننده می تواند طایفه ای را به ستوه آورد ، حال چگونه است  یک طایفه مصرف کننده در کنار هم جمع می شوند و کسی را به ستوه نمی آورند؟ این مسئله در پرتو چه چیزی امکان پذیر شده است ؟ در پرتو آن متون آموزشی می باشد . متون آموزشی کنگره است که ما را به درمان می رساند . این متون آموزشی ما میباشد که کنگره را از بقیه گروه ها جدا کرده و ما به درمان قطعی اعتیاد دست پیدا کرده ایم.

ما گفته ایم که اعتیاد سه مولفه دارد ، جسم ، روان و جهان بینی . متون آموزشی ما برای تمام این موارد دلائل مستدل و کاملاً علمی دارد . اعتیاد از نظر کنگره 60 مرموز و لاعلاج نمی باشد . ما در متون آموزشی خود دلائل مشکلات موجود در مسئله فیزیولوژیکی ، روان  یا جهان بینی را مطرح کرده ایم .

امین نکته ای را به من گفت که برایم بسیار جالب بود و این نکته را در جلسات متعدد نیز بیان کرده ام و آن اینکه ابوعلی سینا چندین کتاب دارد ولی دو کتاب مشهور او قانون و شفا است . اسم کتاب طب ابوعلی سینا قانون است و بسیار نیز درست است . زیرا برای هر بیماری و مریضی یک قانون درمانی وجود دارد . اما نام کتاب فلسفه یا جهان بینی ابوعلی سینا شفا می باشد . یعنی اگر شما بخواهید شفا پیدا کنید ، باید جهان بینی تان درست باشد . اگر بخواهیم از جهان اعتیاد خارج شده و شفا پیدا کنیم باید جهان بینی مان درست شود .

انسان هایی که بهم ریخته هستند و غیبت کرده ، دروغ گفته و پشت سر دیگران سرزنش می کنند نیز افرادی مریض هستند و باید شفا پیدا کنند و شفایشان در جهان بینی است . در خانه زن و شوهر ، خواهر و برادر با یکدیگر نمی سازند و دائم جنگ و دعوا دارند ،اینها مریض هستند و آنچه که باعث شفایشان می شود جهان بینی درست است .

 آرتروز گردن ، زخم معده ، بالابودن فشار خون ، تمام این موارد ممکن است عصبی باشد که به آن "سایکوسوماتیک " بیماری های روان تنی می گویند . به این معنا که روان شما بیمار است و این روان بیمار بر جسم شما اثر گذاشته و جسم را مریض و علیل می کند . این موارد در طب کاملاً شناخته شده است . بنابراین این افراد باید شفا پیدا کنند و شفایشان نیز در جهان بینی است .  

جهان بینی در مکتوبات ما وجود دارد . در پارک طالقانی هزاران نفر از دختر و پسر ، زن و مرد و خانواده در کنار همدیگر روز خود را می گذرانند و هیچکس با دیگری دعوا و جدال نمی کند و همه در یک محیط امن در کنار هم هستند. چه چیزی باعث به وجود آمدن این محیط شده ؟ آیا غیر از جهان بینی چیز دیگری وجود دارد ؟ امنیتی که یک دختر خانم و یا یک همسر در پارک طالقانی دارد، آیا در دانشگاه نیز این امنیت را دارد ؟ در کجا چنین امنیت خوبی وجود دارد غیر از کنگره . به دلیل آن جهان بینی و آن تفکر است که در متون آموزشی کنگره 60 آمده است .

بیش از 400 سی دی آموزشی کنگره 60 دارد که تمام آنها دارای موضوعات دست اول هستند که از روی  هیچ کتاب و نوشته ای برداشته نشده اند .

 

 

 

 

تمام اعضای کنگره 60 چه افرادی که علم شان و یا سنشان از من بیشتر است و چه آنهایی که از من کوچکتر هستند و علم شان از من کمتر است از دختر تا پسر ، مذکر و مونث تماماً شاگردان من محسوب شده و باید از آموزش های من مستقیماً و بدون واسطه بهره مند شوند ، به همین دلیل گفته ام که باید از سی دی های آموزشی استفاده کنید و در تمام لژیون ها نیز کمک راهنمایان باید از سی دی هایی که من صحبت کرده ام به شما آموزش دهند . زیرا متونی که شما آموزش می گیرید از هیچ کتابی رونویسی نشده است ، این گفته ها نه برای حافظ است و نه برای مولانا ، نه سخنان سعدی و نه گفته های بایزید بسطامی است . گرچه ممکن است تمام اینها را نیز شامل شود . منابع متون کنگره 60 درست و صحیح هستند و مویی لای درز آنها نمی رود . زیرا از مسائل پوچ و بی دانش ، راستی به وجود نمی  آید . از کجی ، دروغ ، خیالات و تخیل  ، انسانهای زیادی به این طریق به درمان نخواهند رسید .

بزرگترین اساتید فلاسفه  هنوز به خیلی مسائل پی نبرده اند . یکی از این بزرگان فلسفه عنوان می کرد ، وقتی انسان بخواهد به ملکوت برود عقل او تا مرحله ملکوت و کشف الشهود کار می کند و از آن مرحله به بعد دیگر عقل کار نمی کند . همه بزرگان و علما این مسئله را عنوان می کنند . اما همه غلط می گویند . عقل در ملکوت و کشف الشهود کار می کند . عقل در جهان آخرت نیز کار می کند . ولی موضوعی که به آن توجه نکرده اند حس است . حس اولین نیرویی است که قوه عقل را به کار می اندازد . حس باید ببیند و بعد عقل آن را بررسی کند . در جهان مادی ما پنج حس ظاهری داریم . اما اگر به جهان مکاشفه و یا جهان آخرت برویم این پنج حس ظاهری دیگر کار نمی کند ولی پنج حس درون کار می کنند . پنج حس درون انسان هم منشأ تصمیم گیریشان عقل است . بقول مولانا:

پنج حسی از برون مأسور اوست

پنج حسی از درون مأمور اوست

دَه حس است و هفت اندام دگر

آنچه اندر گفت ناید ،می‌شمر

پس عقل در تمام جهان و سطوح کار میکند . عقل با عشق مخالفتی ندارد . عشق بدون عقل فایده ندارد . همانطور که ایمان بدون عشق یا عقل . اینها همه مکمل یکدیگرند .

من یکسری متون بسیار مناسب و درست را به شما انتقال می دهم . این ها را فرا بگیرید تا بتوانید به دیگران نیز انتقال دهید . اگر قرار باشد درلژیون ها از خاطرات مصرف خود صحبت کنید به جایی نخواهید رسید . با این صحبت های پوچ و شمشیر چوبی که نمی توان به جنگ اعتیاد رفت . آنهم اعتیادی که تمام جهان علم در برابر آن زانو زده اند . با قصه و خاطره نمی توان به جنگ آن رفت .

من راهنمایان کنگره را با عناوین مختلف تحت فشار قرار داده ام که مرتب تقویت شده و قوی باشند تا بتوانند شما را آموزش دهند ، دائماً قوانینی تصویب میکنم که راهنمایان درتنگنا قرار گرفته و دانش خود را به روز کنند . مرتب از کمک راهنمایان گزارش عملکرد لژیون را خواستارم تا بدانم چه تعداد وارد لژیون شدند چه تعداد ماندند و چه تعداد به رهایی رسیدند . کمک راهنمایان با سختی و مشقت بسیار به این جایگاه می رسند . در سال تنها یکبار آزمون کمک راهنمایی برگزار می شود و از صد نفر ممکن است 7 یا 8 نفر قبول شوند . این افراد کاملاً آگاه و دانش بالایی دارند .این کارها به کمک جهان بینی و به کمک سی دی و نشریات کنگره 60 به شما می رسد . اگر این متون برداشته شود چه کار می خواهید انجام دهید ؟ تنها دور هم نشسته و قصه تعریف کنید .

موضوع دیگر آنکه فروش نشریات و سی دی مسئله مال اندوزی نیست . یک پکیج آموزشی در کنگره 60 به قیمت 20 هزار تومان فروخته می شود . دو هزار تومان تنها هزینه پوشه پلاستیکی آن است . یک کتاب 60 درجه 8 هزارتومان است که معادل این کتاب در بازار 13 یا 14 هزار تومان می باشد . اگر این کتاب دوازده تصویر رنگی داشته باشد قیمتش دو برابر می شود . با این تفاسیر قیمت کتاب 60 درجه به 25 هزار تومان و یا بیشتر می رسد که ما آن را به قیمت 8 هزار تومان به شما عرضه کرده ایم و کل پکیج آموزشی به همراه جهان بینی 1 و 2 و جزوه چهار مقاله ، سی دی نبرد درون و وادی ها به همراه کتاب 60 درجه 20 هزار تومان قیمت دارد .

در این میان از نشریات و متون به عنوان کادو و یا اهدایی نیز به مراکز مختلف فرستاده می شود . در نتیجه قضیه درآمد زایی مطرح نیست .

برای تهیه سی دی ها گفته ام از بهترین و گران ترین نوع سی دی استفاده شود . هزینه ایاب و ذهاب جهت فرستادن این سی دی ها به مراکز ، هزینه اصطلاک دستگاه جهت زدن این سی دی ها نیز بسیار زیاد است .

در بسیاری از شعب از جمله شادآباد نزدیک به چهار هزار سی دی قدیمی وجود دارد که دپو شده . در شعب دیگر نیز به همین شکل .

قضیه انتشارات کنگره 60 برای تقویت علم و دانش ما می باشد و ما به تجربه دریافتیم در شعبی که ازجهان بینی و متون کنگره 60 استفاده می شود ، آنجا در حال پیشرفت بوده و راندمان بالاست و مشکلات و معضلاتشان صفر است .

دو شعبه در شهرستان وجود دارد که به یک شعبه گفته ایم دیگر تازه وارد نپذیرد .زیرا می خواهیم آنجا را جمع کنیم .این دو شعبه از سی دی های آموزشی بسیار کم استفاده می کنند . اگر آموزش های جهان بینی نباشد دیگر نمی توانیم اینگونه کنار هم زندگی کنیم و سنگ روی سنگ بند نمیشود.

آقای اشکذری عنوان می کرد: یک فرد مصرف کننده زمانی که به درمان می رسد، قابل مقایسه با روز اولی که به کنگره وارد شده بود نیست . باور کردنی نیست که این فرد به درمان رسیده ، زمانی به مواد مخدر اعتیاد داشته است . این مسائل در پرتو آموزش ها به وجود می آید . اگر ما یکدیگر را دوست داشته و به هم احترام میگذاریم به این علت است که آگاهی و دانایی موثرمان بالا رفته است . در حال حاضر افراد کنگره 60 دارای بهترین وضع مالی هستند . علت آن است که تفکر و عقل این افراد درست شده است . در حال حاضر در پرتو این جهان بینی و آرامش همه یاد گرفته اند که چگونه از فرصت ها و منابع مالی خود استفاده کنند و چگونه پایه مالی خود را مستحکم تر کرده و پس انداز کردن را آموخته اند و چون کار معنوی انجام می دهند خداوند از نظر مالی نیز به آنها کمک می کند .

این موارد در پرتو آموزش ها ی جهان بینی و سی دی ها می باشد ، فرق ما با دیگر گروهها در نشریات و مکتوباتمان می باشد .

مراکزی که نشریات زیاد استفاده کننده سطح علمی و دانششان بسیار بالا خواهد رفت . برای ما بسیار مهم است که از نشریات استفاده کنیم . بهترین قسمتهای یک شعبه را نیز برای نشریات و جزوات استفاده می کنیم . ما در حال سعی و تلاش هستیم تا منابعی را در اختیار شما قرار دهیم و از این منابع استفاده کنید تا بتوانید به دیگران انتقال دهید . در حال حاضر با ترمز بسیار شدید جلوی گسترش کنگره 60 را گرفته ام و خیلی کم اجازه می دهم که شعبه ای احداث شود به این دلیل که کیفیت از بین نرود ما باید کیفیت مان را در حد عالی نگاه داریم . بساطمان را باید جوری پهن کنیم که بتوانیم بخوبی آن را جمع کنیم . نقاط کلیدی فراوانی داریم که هر کدام از این نقاط کلیدی می تواند تغییرات عظیمی را در ما به وجود آورد.

با ورود به کنگره 60  مجموعه ای از بیماری ها برطرف می شود. تنها افسردگی و اعتیاد درمان نمی گردد . امیدوارم خداوند به ما این قوت را بدهد که بتوانیم حداکثر استفاده را از متون آموزشی ببریم و به آن آگاهی و دانایی برسیم . اگر به آن آگاهی و دانایی برسیم همدیگر را بیشتر دوست خواهیم داشت و برای هم دیگر بیشتر ارزش قائل خواهیم شد و خواهیم توانست افراد بیشتری را از جهان ظلمت اعتیاد خارج کنیم .

منبع:سایت آکادمی


نوع مطلب : جلسات جهان بینی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :