تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جهان بینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
پنجشنبه 4 مهر 1392 :: نویسنده : محبوبه

بنام خدا

سیزدهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره ۶۰ مورخ ۹۲/۰۷/۰۳  با نگهبانی و استادی جناب آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری همسفر خانم سارا با دستور جلسه "وادی اول و تاثیر آن روی من" رأس ساعت ۱۶:۰۰آغاز به کار نمود.

    

تاریخ آزمون کارآموزی حین خدمت راهنمایان را نهم آبان ماه تعیین کرده ایم.  به گروه آقایان به دلیل شرکت در کنگره دانش اعتیاد یک امتیاز تعلق گرفت. در نتیجه از گروه خانواده نیز تنها آزمون جهان بینی گرفته خواهد شد.

کنگره مانند نیروی های نظامی باید دائم در حال حرکت باشد. نیروهای نظامی هر روز خود را آماده می کنند و همواره در حال مانور و آماده رزم هستند. کنگره 60 نیز به همین شکل است. هم در گروه مسافران و هم در گروه خانواده، راهنمایان باید از نظر علم کنگره و جهان بینی کامل و به روز باشند. ما اگر جهان بینی کار نکنیم در بینمان آشفتگی به وجود می آید. یک طایفه نمی تواند یک مصرف کننده را کنترل کند، اما می بینید که در اینجا یک راهنما یک طایفه از افراد مصرف کننده را تحت کنترل قرار می دهد. این مسئله در اثر آموزش و جهان بینی رخ داده است. همسفران آقا باید در جلسات جهان بینی شرکت کنند و مباحثی را که تعیین نموده ایم در جلسات لژیون خود آموزش دهند و در لژیون ها حول محور آموزش های کنگره صحبت نمایند.

ابوعلی سینا دو کتاب مهم به نام های شفا و قانون دارد. جالب است که کتاب فلسفه یا جهان بینی ابوعلی سینا شفا نام دارد و کتابی که راجع به داروها و گیاهان نوشته شده به اسم قانون است. شما فکر می کنید که شفا برای بیماری و قانون برای فلسفه است . اما دقیقاً برعکس است. یعنی اگر ما بخواهیم شفا پیدا کنیم باید جهان بینی مان خوب باشد. بیماری نیز بوسیله یکسری قوانین طبیعت درمان می شود. شفای اصلی ما در جهان بینی است.  اگر راهنمایی که در گروه خانواده کار می کند، خود احوالی بهم ریخته داشته باشد چگونه می تواند لژیون خود را جمع کند. مگر می شود کوری عصاکش کوری دیگر باشد، آقایان راهنما نیز همین طور. باید آموزش های لازم را دیده و دائماً در حال کار کردن باشند. اگر کنگره 60 همواره درحال دستیابی به موفقیت است، این موفقیت چند قسمت دارد، که پایه اصلی و اساسی آن جهان بینی، تفکر و اندیشه ما است.

تمام انبیاء برای این آمده اند که جهان بینی، افکار و اندیشه انسان ها را درست کنند. اینکه به انسانها آموزش دهند چگونه فکر کنند و چطور با یکدیگر کنار بیایند. نگرش و برداشت ما از زندگی در دنیا مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. اگر من دائماً از شما آزمون می گیرم به این علت است که شما همواره آماده و قوی باشید. به قولی "ای برادر تو همان اندیشه ای  مابقی تو استخوان و ریشه ای" تنها تفاوتی که بین انسانها وجود دارد تفاوت در افکار و اندیشه ها است. شاید یکی از دیگری کمی چاق تر و یا لاغر تر باشد و یکی بلندتر و یکی کوتاه تر باشد. این مسائل مهم نیست، مهمترین تفاوت بین انسانها اندیشه و افکار است. فرق ما و انبیاء و فلاسفه در اندیشه است. اندیشه انسان ها این تفاوت ها را به وجود می آورد.

ما خیلی راحت به دنیا می آییم و بزرگ می شویم. زن و مرد با ازدواج تولید مثل می کنند و انسان های زیادی به وجود می آیند. اما زمانی که در وادی اول صحبت از تفکر می شود، باید دید که این تفکر چیست.


اگر بخواهیم اندیشه کنیم،  به عظمت جهان  پی می بریم. چرا ما اجسام را به رنگهای مختلف می بینیم؟ چرا ما هر آنچه که در فکرمان می آید آن را در ذهنمان خلق می کنیم؟ این مسائل در اثر چیست؟ ذهن ما مانند یک آرشیو قوی می ماند و هرچه که در طول زندگی و از کودکی برایمان اتفاق افتاده مانند یک فیلم موجوداست و تنها کافی است اراده کنیم تا آن فیلم را در ذهنمان مرور کنیم. این ها از کجا و چگونه به وجود می آید؟ آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید؟ آیا به عظمت آن اندیشیده اید؟ به اینکه انسان تا چه اندازه بزرگ است و چقدر دامنه تفکر و اندیشه اش متفاوت است؟ کششی که بین انسان ها وجود دارد ناشی از چیست و چرا به وجود می آید؟ شاید بگویید خود به خود به وجود آمده است اما اگر به فلسفه زندگی نگاه کنیم به بزرگترین معجزه پی می بریم.

دنیا برای ما بسیار ارزشمند است. اگر بخواهیم از دیدگاه تفکر ادیان به آن نگاه کنیم، باید بگوییم دنیا مزرعه آخرت است. ولی برای ما دنیا بالاترین مهد آموزش می باشد. دنیا کثیف و بی ارزش نیست و باید به آن ارج نهیم.

ما در حال حاضر جزء نیرومندترین گروه هایی هستیم که در دنیا نظیر ندارد. در دنیا به هیچ عنوان به درمان اعتیاد اعتقادی ندارند. برنامه ریزی هایی که ما در کارهایمان داریم در تفکر انسان ها نمیگنجد. تمام سطوحی که کنگره در آن در حال فعالیت می باشد در اثر تفکر، اندیشه و جهان بینی شکل گرفته است.

همه ما باید جهان بینی را آموزش بگیریم. اگر ما در کنار همدیگر در آرامش هستیم و دعوا نمی کنیم، در اثر تفکر است. فرق ما با گروه های دیگر که همواره با هم در جدال هستند همین موضوع تفکر و جهان بینی است. در پارک طالقانی هزاران نفر از مرد و زن، دختر و پسر روز جمعه دور هم جمع می شوند، اما هیچگونه صدای دعوا و جدالی شنیده نمی شود.  همه افراد در امنیت کامل به سر می برند و کسی به دیگری اهانت نمی کند. اینها در اثر جهان بینی، تفکر و آن اندیشه درست است.

لیگ تیراندازی با کمان استان تهران در باشگاه تختی کنگره 60 انجام می گیرید. به زیبایی و بگونه ای این لیگ برقرار شده که تمام تیراندازان تعجب کرده اند که چگونه افراد کنگره 60 با این نظم و قشنگی این سرویس ها را آماده نموده اند.

در لیگ هایی که مسابقات ورزشی را انجام می دهند کمترین پذیرایی از شرکت کنندگان نمی شود. اما در این لیگ کنگره 60 پذیرایی مفصلی از افراد کرده است. این ها در اثر تفکر و اندیشه است.

در ماه مبارک رمضان هر روزه مراسم افطار در تمام شعب برقرار بود، اما باز هم پول اضافه ماند و من مبلغ بیست میلیون تومان از آن را به حساب زمین واریز کردم. 30 روز تمام افطاری داده شد و تماماً هم مجانی بود و کسی را اجبار نکردیم که پولی بپردازد و با این حال کلی جنس و پول اضافه آمد. چه چیزی باعث شد که این پول بیاید. تمام NGO ها از بی پولی در شکایت هستند و در حال التماس از ارگان ها که بهشان کمک کنند، اما کنگره 60 احتیاجی به پول ندارد.

کنگره 60 بدون آنکه از کسی پولی دریافت کند همیشه حسابش پر است. در بسیاری از  نقاط ساختمان ساخته و زمین خریده ایم. این مسائل تماماً در روش درست و تفکر صحیح ما صورت گرفته است.

بسیار تعجب می کنند که چگونه کنگره 60 تا این اندازه بریز و بپاش دارد،  تا جایی که در باشگاه تیر اندازی گمان می کردند که دولت پشت ما می باشد، اما ما از کدام دولت پول گرفته ایم. شاید در سال در حدود 4 یا 5 میلیون تومان پولی دریافت کنیم آن هم به این علت که با یکدیگر دوست هستیم و با هم ارتباط داریم. آیا رقم های کلان دریافت کرده ایم؟ حتی اگر آنها نیز بدهند ما دریافت نمی کنیم، زیرا نیازی نداریم.

NGO سازمان غیر دولتی است که به کمک دولت آمده است نه آنکه جیب دولت را خالی کند. وضع ما بسیار خوب است. شاید خیال می کنند که مصرف کنندگان افرادی فقیر و نیازمند هستند. اما این گونه نیست و شاید تنها 1% از آنها فقیرند و به تکدی گری می رسند اما بقیه وضعشان خوب است.

بنابراین این امکانات را جهان بینی برای ما به وجود آورده است. وادی اول کنگره 60، وادی تفکر است. با تفکر ساختارها آغاز می گردد، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود.

چه چیزی این امکانات را به وجود آورده است؟  چه چیزی مسابقات لیگ تهران و مسابقات راگبی کنگره را به وجود آورد؟ چه چیزی ساختمان های کنگره را به وجود آورد؟ در اثر چه چیزی اتحادیه اروپا خواست که به کنگره مبلغ چهارصد هزار یورو بدهد و ما آن را قبول نکردیم؟ چه چیزی باعث شد افراد بسیاری بخواهند به کنگره پول دهند اما به آنها گفتیم که ما پولی لازم نداریم؟ چه چیزی کنگره 60 را گروه بندی کرد و بصورت شال نارنجی، شال زرد، شال سفید و به این نظم درآورد؟ چه چیزی باعث شد افراد بسیاری به رهایی برسند و امروزه شاهد بالای 20 رهایی در هفته هستیم. همه و همه جزء تفکر صحیح، چیز دیگری نیست.

ما باید بر روی هر مسئله ای از کوچکترین تا بزرگترین آن تفکر کنیم. تفکر کنیم که وعده خداوند دروغ نیست. آیا خداوند دروغ می گوید؟ آیا کسی مانند رسول خدا یا حضرت عیسی دروغ می گوید؟ کسی که میلیاردها نفر پیرو دارد آیا می توان گفت انسانی دروغ گو است؟ آیا می توانید 100 نفر را جمع کنید که شما را قبول داشته باشند و بعد از مرگتان با گذشت 50 سال شما را بشناسند و یادتان باشند؟

کسی که دو هزار سال پیش فوت کرده و هنوز حرف هایش مطرح می شود و ما آن را نقل قول می کنیم، این افراد شخص کوچکی نیستند این اشخاص در کتابشان مطالبی را گفته اند که وعده خداوند دروغ  نیست.

خداوند می گوید اگر شما فساد کنید خودتان، خود را نابود می کنید. این را نیز می گوید اگر شما نیکی کنید خداوند پاداشش را چندین برابر می دهد. این همان وعده خداوند می باشد.

بعضی از افراد کنگره 60 را می شناسم که در بدو ورود از نظر اقتصادی و مالی بسیار محتاج و نیازمند بودند، هر کاری که بار معنوی داشته باشد بار مادی نیز با خود می آورد و امروزه می بینیم که وضع اکثر آنها بسیار خوب گشته است. اینها از کجا رسیده؟ زیرا وعده خداوند دروغ نیست واین افراد درست و سالم حرکت کرده و خداوند نیز وعده خود را عمل نموده است.

روزی که من شروع کردم وضع مالی بسیار بدی داشتم. حتی چاپ کتاب 60 درجه برایم امکان پذیر نبود. ولی با گذشت زمان و حرکت در راه درست اکنون وضع مالی خوبی دارم و از عهده اموراتم بر می آیم. کتاب 60 درجه که اکنون به چاپ هجدهم رسیده است، زندگی مرا دگرگون کرد. قیمت این کتاب در حال حاضر هشت هزار تومان می باشد. کتابی در قطر کتاب 60 درجه در حدود دوازده یا سیزده هزار تومان می باشد، حال اگر این کتاب تصاویر رنگی نیز داشته باشد قیمتش دوبرابر خواهد شد، با این اوصاف قیمت کتاب 60 درجه بیشتر است ،اما من آن را به قیمت هشت هزار تومان در اختیار شما قرار می دهم. زیرا نیازی نیست بیشتر از شما پولی دریافت کنم. لزومی ندارد. بخاطر آنکه هر کدام از ما اگر در صراط مستقیم و راه راست گام برداریم، مطمئن باشید که وعده خدا دروغ نیست. روی این موضوع تفکر کنید. بر روی هر چیزی باید تفکر کرد. بر روی ادامه زندگی، خانواده، اهداف، خدمت کردنمان و ... در تمام سطوح باید تفکر کنیم.

کنگره 60 با تفکر شروع می شود. زمانی که وارد کنگره 60 می شوید اولین وادی کنگره و اولین مطلب آن در مورد تفکر است. با تفکر ساختارها آغاز می شود. آیا چیزی پیدا می کنید که به این زیبایی باشد؟ چه چیزی می توانید پیدا کنید که از این موضوع زیباتر و سرنوشت ساز تر باشد.

فرق کنگره 60 با بقیه گروه ها در همین یک نکته است.  وادی های صفت گذشته در انسان صادق نیست، با حرکت راه نمایان می گردد، آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است در یک طرف، اما با وادی "با تفکر ساختارها آغاز می شود" می توانید زندگی خودتان را دگرگون کنید.

اگر پیچیده ترین مسائل زندگی را دارید می توانید با تفکر آن را حل کنید. کلید و گشایش هر مسئله ای تفکر است. هیچ یک از ما نمی دانیم تفکر چیست؟

افکار در ذهن ما دائماً در حال حرکت است و نمی دانیم چیست؟ گفته می شود مغز و نورون و ... می باشد اما اصل آن را نمی دانیم و هیچ کس نیز نمی داند. اینها جزء معجزات و مسائل حل نشده می باشد.

تصاویر، گفته ها و حرکت ها، گذشته و آینده در ذهنمان می آید و ما یکی از آنها را انتخاب می کنیم. تفکر شاهکار خلقت است و ما می توانیم بوسیله آن بنیان زندگی خود را درست کنیم.

نواری به نام شکوفه های یاس در مورد رفتار با سفر اولی ها پر کرده ام که راهنمایان حتماً باید به آن گوش دهند. راهنمایان باید لژیون های خود را مورد ارزیابی قرار دهند و مرزبانان نیز همین طور آمار گیری کنند افرادی که وارد لژیون می شوند چه سرنوشتی دارند؟  آیا در لژیون می مانند یا می روند؟ اگر30 نفر وارد یک لژیون شود و تنها یک نفر از آنها باقی بماند، باید آنجا تردید کرد که مشکل کجاست. باید تفکر کنیم. راهنمایان باید مهربان باشند و تفکر کنند زمانیکه خود به کنگره آمدند در چه شرایطی بودند. حالمان چقدر خراب بود. حال که خوب شده ایم و زندگیمان رو به راه گشته و همه به ما احترام می گذارند چگونه باید با تازه واردین و مردم رفتار کنیم.

به مردم اهانت نکنید. اگر سنتان کم است و فردی میان سال شاگردتان می شود چگونه با او رفتار می کنید؟ لحن صحبتتان چگونه است؟ آیا برای مردم احترام قائل هستید؟

آیا حال فرد تازه واردی که خمار است را درک می کنید؟ همه ما روزی خماری را حس کرده ایم. گروه خانواده نیز همین طور، بهم ریختگی عضو مسافرشان را با گوشت و خون خود درک کرده اند، حال باید چه کار کرد؟ آیا مانند بسیاری از کمپ ها که فرد خمار را در سرمای زمستان به درخت می بندند و شلنگ آب سرد را روی آن می گیرند، رفتار کنیم؟ چه کسی این کار را می کند؟ همان کسی که خود روزی مصرف کننده بوده و درد خماری را نیز کشیده است. می گویند از ماست که بر ماست.

در سایه کنگره است که ما به جایی رسیده ایم، کنگره امکاناتی را برایمان فراهم کرده و عده ای را بعنوان شاگرد در اختیارمان قرار داده و دیگران نیز به ما احترام می گذارند. این شرایط و امکانات برای ما فراهم شده تا عده ای را به درمان برسانیم. بنابراین هیچگاه غره نشوید. یک راهنما به تنهایی این کار را انجام نمی دهد, تعداد بسیاری در حال کار کردن هستند تا یک نفر را به رهایی برسانند. ما حتی قادر نیستیم به تنهایی یک نفر را به درمان برسانیم. اگر شخص مصرف کننده خواستار درمان باشد ما می توانیم او را درمان کنیم. ما کسانی را می توانیم به درمان برسانیم که خود فرد خواستار آن باشد و همکاری و تفکر داشته باشد. اگر کسی نخواهد نه ما و نه هیچکس دیگر نمی تواند به او کمک کند.

گفته ام هر فردی که خواستار تعویض لژیون خود بود، نزد مرزبان شعبه رفته و لژیون خود را عوض کند. این تعویض لژیون می تواند یکبار در سفر اول و یکبار در سفر دوم انجام گیرد.  مرزبانان در این امور نباید دخالتی کنند و بلافاصله این کار را انجام دهند. تبدیل به یک دیکتاتور کوچک نشویم . زیرا اگر این کار را کنیم با سر به زمین خواهیم خورد.

اگر اکنون به درمان رسیده ایم و در جایگاه مرزبانی، دیده بانی، نگهبانی و... قرار داریم اگر بخواهیم مردم را در نظر نگیریم، مردم دار نباشیم و بخواهیم سنگین رفتار کرده و پرخاش کنیم،  دودمانمان بر باد خواهد رفت. سعی کنیم با سفر اولی ها،  بزرگتر ها مودبانه و درست صحبت کنیم.

ما جایگاه راهنما را بالا می بریم تا دیگران نیز به آنها احترام گذارند. راهنما نیز باید با زیردستان به احترام رفتار کند. تنبیه و جریمه کنید ولی در حد اندازه، اگر با شاگرد خود قهر می کنید این قهر کوتاه باشد در حد یک ساعت، زیرا زمانی که با کسی قهر می کنید هر چه زمان بگذرد، فاصله زیادتر شده و شرایط آشتی سخت تر می شود.

من در زوایای مختلف در مورد تفکر صحبت کرده بودم و امروز نیز از زاویه ای دیگر در مورد آن حرف زدم. اینکه در مورد هر قسمتی باید تفکر و اندیشه کنیم و رفتارمان با  بقیه انسان ها مودب و مصلحت آمیز باشد. کسی پیروز است که مردم دار باشد. عده ای جاهل بوده و با رفتارشان تنها برای خود دشمن می تراشند و برخی نیز مردم دار هستند.  بهترین چیز خلق نیکو است. یکی از صفات و ویژگی های رسول خدا خلق نیکو است. پس خلق نیکو و مهربانی یکی از بالاترین صفات می باشد. امیدوارم همگی به خلق محمدی برسیم.

منبع:http://www.academi60.ir/


نوع مطلب :
برچسب ها : وادی اول، تفکر، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
جمعه 16 آذر 1397 04:31 ق.ظ

Thanks! I enjoy it.
are there generic cialis buy name brand cialis on line cialis efficacit cialis 5mg prix warnings for cialis click here cialis daily uk cialis pills in singapore generic cialis in vietnam cialis tadalafil online cuanto cuesta cialis yaho
چهارشنبه 14 آذر 1397 02:06 ق.ظ

Superb write ups, Kudos!
tadalafil 5mg warnings for cialis opinioni cialis generico cialis tablets australia cialis super acti cialis generico online we recommend cheapest cialis cialis generico milano we choice cialis uk cialis pills
سه شنبه 13 آذر 1397 03:06 ب.ظ

Thanks! Excellent stuff!
cialis venta a domicilio cialis for bph low dose cialis blood pressure cialis tadalafil prezzo cialis a buon mercato cialis 5 mg effetti collateral does cialis cause gout where to buy cialis in ontario legalidad de comprar cialis recommended site cialis kanada
سه شنبه 13 آذر 1397 03:42 ق.ظ

Well expressed truly! .
cialis 20 mg cut in half venta cialis en espaa we recommend cheapest cialis buy cheap cialis in uk cialis generique the best choice cialis woman cipla cialis online cialis 10 doctissimo we recommend cheapest cialis walgreens price for cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 02:36 ب.ظ

Good stuff. Appreciate it!
cialis 5 mg schweiz cialis patentablauf in deutschland cialis daily tadalafil generic we choice free trial of cialis buying cialis overnight click here take cialis cialis patent expiration cialis para que sirve cheap cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 03:24 ق.ظ

Really lots of excellent tips.
try it no rx cialis cialis 20mg cialis online nederland cialis free trial rezeptfrei cialis apotheke non 5 mg cialis generici bulk cialis cialis dosage price cialis per pill cialis 20mg
یکشنبه 11 آذر 1397 02:49 ب.ظ

Perfectly expressed really! .
cialis name brand cheap tadalafil 10 mg we use it 50 mg cialis dose cialis for sale cialis alternative cialis for sale south africa click here to buy cialis cialis daily cialis et insomni generic cialis at the pharmacy
یکشنبه 11 آذر 1397 03:08 ق.ظ

You reported that well.
fast cialis online cialis online i recommend cialis generico cialis prices rezeptfrei cialis apotheke achat cialis en suisse cialis sans ordonnance cialis 5 effetti collaterali cialis tadalafil online buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 03:20 ب.ظ

Seriously loads of valuable info.
200 cialis coupon we like it safe cheap cialis generic cialis 20mg tablets generic cialis 20mg uk cialis rezeptfrei cialis bula estudios de cialis genricos cost of cialis cvs buy original cialis cialis tadalafil
شنبه 10 آذر 1397 02:43 ق.ظ

Appreciate it, An abundance of data.

walgreens price for cialis tadalafil 5mg where to buy cialis in ontario achat cialis en suisse only best offers cialis use tadalafil tablets cialis tablets cialis uk next day buying cialis in colombia cialis et insomni
جمعه 9 آذر 1397 03:24 ب.ظ

Fantastic information. Thanks a lot!
cialis 20 mg effectiveness cialis pills in singapore buying brand cialis online cialis pas cher paris 5 mg cialis coupon printable cialis herbs generic cialis levitra bulk cialis buy online cialis 5mg generic cialis review uk
جمعه 9 آذر 1397 03:38 ق.ظ

Appreciate it. Ample information.

ou acheter du cialis pas cher cialis kaufen bankberweisung cialis 50 mg soft tab buying cialis overnight cialis generico in farmacia cialis 50 mg soft tab generic cialis with dapoxetine cialis price in bangalore we recommend cheapest cialis enter site very cheap cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 04:18 ب.ظ

You have made the point!
acquistare cialis internet generic cialis review uk cialis preise schweiz does cialis cause gout cialis online holland cialis ahumada safe site to buy cialis online cialis official site wow cialis tadalafil 100mg tadalafil 10 mg
چهارشنبه 7 آذر 1397 03:46 ب.ظ

Thanks! Loads of forum posts!

cialis for sale dosagem ideal cialis if a woman takes a mans cialis order cialis from india cialis for sale 5 mg cialis coupon printable cialis kamagra levitra cialis para que sirve prices on cialis 10 mg free generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 03:44 ق.ظ

Thanks! Useful stuff!
cialis usa cost wow cialis tadalafil 100mg walgreens price for cialis cialis cost where to buy cialis in ontario cialis 20 mg cost cialis flussig cialis mit grapefruitsaft rezeptfrei cialis apotheke cheap cialis
پنجشنبه 19 مهر 1397 10:37 ب.ظ

Wonderful posts, Appreciate it!
vardenafil 20mg levitra 20 mg buy levitra 10mg buy levitra 20 mg levitra generic buy levitra 10mg buy 10 mg levitra levitra 20 mg levitra online buy levitra online
سه شنبه 10 مهر 1397 12:50 ب.ظ

You actually stated this terrifically!
achat cialis en suisse compare prices cialis uk 200 cialis coupon tadalafil generic cialis cuantos mg hay cialis vs viagra wow cialis 20 opinioni cialis generico cialis cipla best buy generic for cialis
شنبه 7 مهر 1397 07:57 ق.ظ

Fantastic posts. Cheers!
how do cialis pills work achat cialis en europe cialis kamagra levitra generic cialis tadalafil cialis coupons printable cialis patentablauf in deutschland cialis cuantos mg hay cialis tadalafil online cialis generico in farmacia cialis tablets australia
شنبه 31 شهریور 1397 09:40 ب.ظ

Beneficial info. Kudos!
legitimate canadian mail order pharmacies drugs for sale in canada canadian pharmacy uk delivery online pharmacies mexico northwest pharmacies online northwest pharmacies in canada reputable canadian prescriptions online north west pharmacy canada buy viagra online usa canadian pharmaceuticals reviews
سه شنبه 27 شهریور 1397 07:42 ب.ظ

Amazing quite a lot of awesome info!
cialis bula low cost cialis 20mg get cheap cialis cialis kamagra levitra dosagem ideal cialis buy brand cialis cheap best generic drugs cialis cialis therapie cialis e hiv when will generic cialis be available
چهارشنبه 14 شهریور 1397 01:12 ق.ظ

Amazing lots of beneficial data!
canadian pharmacy viagra brand canadian pharmacy meds canadian medications list canada rx cialis from canada canada medications buy the best canadian online pharmacies drugstore online india canada pharmacies canadian medications online
سه شنبه 13 شهریور 1397 07:04 ق.ظ

Appreciate it! Lots of facts!

cheap online viagra uk online pharmacy order buy viagra online order generic viagra online usa buy herbal viagra online generic sildenafil viagra price online pharmacy usa viagra sildenafil buy uk is it legal to buy viagra
دوشنبه 12 شهریور 1397 05:26 ق.ظ

Nicely put. Thanks a lot!
cialis online order generic cialis online cialis farmacias guadalajara cialis price thailand cialis without a doctor's prescription buy cialis uk no prescription miglior cialis generico warnings for cialis cialis daily new zealand tesco price cialis
یکشنبه 11 شهریور 1397 03:07 ب.ظ

You actually explained that wonderfully.
purchasing cialis on the internet cialis daily sialis cialis generic rezeptfrei cialis apotheke canadian cialis cialis rezeptfrei viagra or cialis bulk cialis cialis 5 mg schweiz
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:45 ق.ظ

Cheers. I value this.
buy viagra nz buy viagra pills cheapest generic viagra uk how do i order viagra online can u buy viagra over the counter safe buy viagra online viagra buy viagra buy brand viagra online without prescription buy viagra where buy women viagra
دوشنبه 22 مرداد 1397 07:43 ب.ظ

This is nicely said! .
buying cialis overnight cialis 20 mg effectiveness acquistare cialis internet female cialis no prescription cialis venta a domicilio cialis ahumada brand cialis generic cialis prezzo al pubblico cialis daily dose generic cialis cipla best buy
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:30 ق.ظ

Great advice. Thanks a lot!
wow cialis tadalafil 100mg cialis en mexico precio we like it safe cheap cialis cialis generico cialis generique 5 mg cialis for bph 200 cialis coupon cialis 30 day sample cialis online nederland cialis great britain
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:09 ق.ظ
I am not sure where you are getting your info, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for fantastic information I was looking
for this information for my mission.
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 11:18 ق.ظ

Thanks. Ample tips!

where can you buy viagra buy cheap viagra generic online buy generic viagra online usa buy viagra canadian pharmacy buy viagra online without prescription uk buy viagra tablets best place to buy generic viagra online viagra cheap no prescription online viagra without prescription buy original viagra
شنبه 18 فروردین 1397 03:28 ق.ظ

Awesome postings. Appreciate it!
cialis soft tabs for sale cialis pills price each venta de cialis canada cialis baratos compran uk generic cialis pro cialis 05 tadalafil 20mg cialis rckenschmerzen effetti del cialis cialis pills boards
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :