تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جهان بینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
پنجشنبه 4 مهر 1392 :: نویسنده : محبوبه

بنام خدا

سیزدهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره ۶۰ مورخ ۹۲/۰۷/۰۳  با نگهبانی و استادی جناب آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری همسفر خانم سارا با دستور جلسه "وادی اول و تاثیر آن روی من" رأس ساعت ۱۶:۰۰آغاز به کار نمود.

    

تاریخ آزمون کارآموزی حین خدمت راهنمایان را نهم آبان ماه تعیین کرده ایم.  به گروه آقایان به دلیل شرکت در کنگره دانش اعتیاد یک امتیاز تعلق گرفت. در نتیجه از گروه خانواده نیز تنها آزمون جهان بینی گرفته خواهد شد.

کنگره مانند نیروی های نظامی باید دائم در حال حرکت باشد. نیروهای نظامی هر روز خود را آماده می کنند و همواره در حال مانور و آماده رزم هستند. کنگره 60 نیز به همین شکل است. هم در گروه مسافران و هم در گروه خانواده، راهنمایان باید از نظر علم کنگره و جهان بینی کامل و به روز باشند. ما اگر جهان بینی کار نکنیم در بینمان آشفتگی به وجود می آید. یک طایفه نمی تواند یک مصرف کننده را کنترل کند، اما می بینید که در اینجا یک راهنما یک طایفه از افراد مصرف کننده را تحت کنترل قرار می دهد. این مسئله در اثر آموزش و جهان بینی رخ داده است. همسفران آقا باید در جلسات جهان بینی شرکت کنند و مباحثی را که تعیین نموده ایم در جلسات لژیون خود آموزش دهند و در لژیون ها حول محور آموزش های کنگره صحبت نمایند.

ابوعلی سینا دو کتاب مهم به نام های شفا و قانون دارد. جالب است که کتاب فلسفه یا جهان بینی ابوعلی سینا شفا نام دارد و کتابی که راجع به داروها و گیاهان نوشته شده به اسم قانون است. شما فکر می کنید که شفا برای بیماری و قانون برای فلسفه است . اما دقیقاً برعکس است. یعنی اگر ما بخواهیم شفا پیدا کنیم باید جهان بینی مان خوب باشد. بیماری نیز بوسیله یکسری قوانین طبیعت درمان می شود. شفای اصلی ما در جهان بینی است.  اگر راهنمایی که در گروه خانواده کار می کند، خود احوالی بهم ریخته داشته باشد چگونه می تواند لژیون خود را جمع کند. مگر می شود کوری عصاکش کوری دیگر باشد، آقایان راهنما نیز همین طور. باید آموزش های لازم را دیده و دائماً در حال کار کردن باشند. اگر کنگره 60 همواره درحال دستیابی به موفقیت است، این موفقیت چند قسمت دارد، که پایه اصلی و اساسی آن جهان بینی، تفکر و اندیشه ما است.

تمام انبیاء برای این آمده اند که جهان بینی، افکار و اندیشه انسان ها را درست کنند. اینکه به انسانها آموزش دهند چگونه فکر کنند و چطور با یکدیگر کنار بیایند. نگرش و برداشت ما از زندگی در دنیا مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. اگر من دائماً از شما آزمون می گیرم به این علت است که شما همواره آماده و قوی باشید. به قولی "ای برادر تو همان اندیشه ای  مابقی تو استخوان و ریشه ای" تنها تفاوتی که بین انسانها وجود دارد تفاوت در افکار و اندیشه ها است. شاید یکی از دیگری کمی چاق تر و یا لاغر تر باشد و یکی بلندتر و یکی کوتاه تر باشد. این مسائل مهم نیست، مهمترین تفاوت بین انسانها اندیشه و افکار است. فرق ما و انبیاء و فلاسفه در اندیشه است. اندیشه انسان ها این تفاوت ها را به وجود می آورد.

ما خیلی راحت به دنیا می آییم و بزرگ می شویم. زن و مرد با ازدواج تولید مثل می کنند و انسان های زیادی به وجود می آیند. اما زمانی که در وادی اول صحبت از تفکر می شود، باید دید که این تفکر چیست.


اگر بخواهیم اندیشه کنیم،  به عظمت جهان  پی می بریم. چرا ما اجسام را به رنگهای مختلف می بینیم؟ چرا ما هر آنچه که در فکرمان می آید آن را در ذهنمان خلق می کنیم؟ این مسائل در اثر چیست؟ ذهن ما مانند یک آرشیو قوی می ماند و هرچه که در طول زندگی و از کودکی برایمان اتفاق افتاده مانند یک فیلم موجوداست و تنها کافی است اراده کنیم تا آن فیلم را در ذهنمان مرور کنیم. این ها از کجا و چگونه به وجود می آید؟ آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید؟ آیا به عظمت آن اندیشیده اید؟ به اینکه انسان تا چه اندازه بزرگ است و چقدر دامنه تفکر و اندیشه اش متفاوت است؟ کششی که بین انسان ها وجود دارد ناشی از چیست و چرا به وجود می آید؟ شاید بگویید خود به خود به وجود آمده است اما اگر به فلسفه زندگی نگاه کنیم به بزرگترین معجزه پی می بریم.

دنیا برای ما بسیار ارزشمند است. اگر بخواهیم از دیدگاه تفکر ادیان به آن نگاه کنیم، باید بگوییم دنیا مزرعه آخرت است. ولی برای ما دنیا بالاترین مهد آموزش می باشد. دنیا کثیف و بی ارزش نیست و باید به آن ارج نهیم.

ما در حال حاضر جزء نیرومندترین گروه هایی هستیم که در دنیا نظیر ندارد. در دنیا به هیچ عنوان به درمان اعتیاد اعتقادی ندارند. برنامه ریزی هایی که ما در کارهایمان داریم در تفکر انسان ها نمیگنجد. تمام سطوحی که کنگره در آن در حال فعالیت می باشد در اثر تفکر، اندیشه و جهان بینی شکل گرفته است.

همه ما باید جهان بینی را آموزش بگیریم. اگر ما در کنار همدیگر در آرامش هستیم و دعوا نمی کنیم، در اثر تفکر است. فرق ما با گروه های دیگر که همواره با هم در جدال هستند همین موضوع تفکر و جهان بینی است. در پارک طالقانی هزاران نفر از مرد و زن، دختر و پسر روز جمعه دور هم جمع می شوند، اما هیچگونه صدای دعوا و جدالی شنیده نمی شود.  همه افراد در امنیت کامل به سر می برند و کسی به دیگری اهانت نمی کند. اینها در اثر جهان بینی، تفکر و آن اندیشه درست است.

لیگ تیراندازی با کمان استان تهران در باشگاه تختی کنگره 60 انجام می گیرید. به زیبایی و بگونه ای این لیگ برقرار شده که تمام تیراندازان تعجب کرده اند که چگونه افراد کنگره 60 با این نظم و قشنگی این سرویس ها را آماده نموده اند.

در لیگ هایی که مسابقات ورزشی را انجام می دهند کمترین پذیرایی از شرکت کنندگان نمی شود. اما در این لیگ کنگره 60 پذیرایی مفصلی از افراد کرده است. این ها در اثر تفکر و اندیشه است.

در ماه مبارک رمضان هر روزه مراسم افطار در تمام شعب برقرار بود، اما باز هم پول اضافه ماند و من مبلغ بیست میلیون تومان از آن را به حساب زمین واریز کردم. 30 روز تمام افطاری داده شد و تماماً هم مجانی بود و کسی را اجبار نکردیم که پولی بپردازد و با این حال کلی جنس و پول اضافه آمد. چه چیزی باعث شد که این پول بیاید. تمام NGO ها از بی پولی در شکایت هستند و در حال التماس از ارگان ها که بهشان کمک کنند، اما کنگره 60 احتیاجی به پول ندارد.

کنگره 60 بدون آنکه از کسی پولی دریافت کند همیشه حسابش پر است. در بسیاری از  نقاط ساختمان ساخته و زمین خریده ایم. این مسائل تماماً در روش درست و تفکر صحیح ما صورت گرفته است.

بسیار تعجب می کنند که چگونه کنگره 60 تا این اندازه بریز و بپاش دارد،  تا جایی که در باشگاه تیر اندازی گمان می کردند که دولت پشت ما می باشد، اما ما از کدام دولت پول گرفته ایم. شاید در سال در حدود 4 یا 5 میلیون تومان پولی دریافت کنیم آن هم به این علت که با یکدیگر دوست هستیم و با هم ارتباط داریم. آیا رقم های کلان دریافت کرده ایم؟ حتی اگر آنها نیز بدهند ما دریافت نمی کنیم، زیرا نیازی نداریم.

NGO سازمان غیر دولتی است که به کمک دولت آمده است نه آنکه جیب دولت را خالی کند. وضع ما بسیار خوب است. شاید خیال می کنند که مصرف کنندگان افرادی فقیر و نیازمند هستند. اما این گونه نیست و شاید تنها 1% از آنها فقیرند و به تکدی گری می رسند اما بقیه وضعشان خوب است.

بنابراین این امکانات را جهان بینی برای ما به وجود آورده است. وادی اول کنگره 60، وادی تفکر است. با تفکر ساختارها آغاز می گردد، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود.

چه چیزی این امکانات را به وجود آورده است؟  چه چیزی مسابقات لیگ تهران و مسابقات راگبی کنگره را به وجود آورد؟ چه چیزی ساختمان های کنگره را به وجود آورد؟ در اثر چه چیزی اتحادیه اروپا خواست که به کنگره مبلغ چهارصد هزار یورو بدهد و ما آن را قبول نکردیم؟ چه چیزی باعث شد افراد بسیاری بخواهند به کنگره پول دهند اما به آنها گفتیم که ما پولی لازم نداریم؟ چه چیزی کنگره 60 را گروه بندی کرد و بصورت شال نارنجی، شال زرد، شال سفید و به این نظم درآورد؟ چه چیزی باعث شد افراد بسیاری به رهایی برسند و امروزه شاهد بالای 20 رهایی در هفته هستیم. همه و همه جزء تفکر صحیح، چیز دیگری نیست.

ما باید بر روی هر مسئله ای از کوچکترین تا بزرگترین آن تفکر کنیم. تفکر کنیم که وعده خداوند دروغ نیست. آیا خداوند دروغ می گوید؟ آیا کسی مانند رسول خدا یا حضرت عیسی دروغ می گوید؟ کسی که میلیاردها نفر پیرو دارد آیا می توان گفت انسانی دروغ گو است؟ آیا می توانید 100 نفر را جمع کنید که شما را قبول داشته باشند و بعد از مرگتان با گذشت 50 سال شما را بشناسند و یادتان باشند؟

کسی که دو هزار سال پیش فوت کرده و هنوز حرف هایش مطرح می شود و ما آن را نقل قول می کنیم، این افراد شخص کوچکی نیستند این اشخاص در کتابشان مطالبی را گفته اند که وعده خداوند دروغ  نیست.

خداوند می گوید اگر شما فساد کنید خودتان، خود را نابود می کنید. این را نیز می گوید اگر شما نیکی کنید خداوند پاداشش را چندین برابر می دهد. این همان وعده خداوند می باشد.

بعضی از افراد کنگره 60 را می شناسم که در بدو ورود از نظر اقتصادی و مالی بسیار محتاج و نیازمند بودند، هر کاری که بار معنوی داشته باشد بار مادی نیز با خود می آورد و امروزه می بینیم که وضع اکثر آنها بسیار خوب گشته است. اینها از کجا رسیده؟ زیرا وعده خداوند دروغ نیست واین افراد درست و سالم حرکت کرده و خداوند نیز وعده خود را عمل نموده است.

روزی که من شروع کردم وضع مالی بسیار بدی داشتم. حتی چاپ کتاب 60 درجه برایم امکان پذیر نبود. ولی با گذشت زمان و حرکت در راه درست اکنون وضع مالی خوبی دارم و از عهده اموراتم بر می آیم. کتاب 60 درجه که اکنون به چاپ هجدهم رسیده است، زندگی مرا دگرگون کرد. قیمت این کتاب در حال حاضر هشت هزار تومان می باشد. کتابی در قطر کتاب 60 درجه در حدود دوازده یا سیزده هزار تومان می باشد، حال اگر این کتاب تصاویر رنگی نیز داشته باشد قیمتش دوبرابر خواهد شد، با این اوصاف قیمت کتاب 60 درجه بیشتر است ،اما من آن را به قیمت هشت هزار تومان در اختیار شما قرار می دهم. زیرا نیازی نیست بیشتر از شما پولی دریافت کنم. لزومی ندارد. بخاطر آنکه هر کدام از ما اگر در صراط مستقیم و راه راست گام برداریم، مطمئن باشید که وعده خدا دروغ نیست. روی این موضوع تفکر کنید. بر روی هر چیزی باید تفکر کرد. بر روی ادامه زندگی، خانواده، اهداف، خدمت کردنمان و ... در تمام سطوح باید تفکر کنیم.

کنگره 60 با تفکر شروع می شود. زمانی که وارد کنگره 60 می شوید اولین وادی کنگره و اولین مطلب آن در مورد تفکر است. با تفکر ساختارها آغاز می شود. آیا چیزی پیدا می کنید که به این زیبایی باشد؟ چه چیزی می توانید پیدا کنید که از این موضوع زیباتر و سرنوشت ساز تر باشد.

فرق کنگره 60 با بقیه گروه ها در همین یک نکته است.  وادی های صفت گذشته در انسان صادق نیست، با حرکت راه نمایان می گردد، آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است در یک طرف، اما با وادی "با تفکر ساختارها آغاز می شود" می توانید زندگی خودتان را دگرگون کنید.

اگر پیچیده ترین مسائل زندگی را دارید می توانید با تفکر آن را حل کنید. کلید و گشایش هر مسئله ای تفکر است. هیچ یک از ما نمی دانیم تفکر چیست؟

افکار در ذهن ما دائماً در حال حرکت است و نمی دانیم چیست؟ گفته می شود مغز و نورون و ... می باشد اما اصل آن را نمی دانیم و هیچ کس نیز نمی داند. اینها جزء معجزات و مسائل حل نشده می باشد.

تصاویر، گفته ها و حرکت ها، گذشته و آینده در ذهنمان می آید و ما یکی از آنها را انتخاب می کنیم. تفکر شاهکار خلقت است و ما می توانیم بوسیله آن بنیان زندگی خود را درست کنیم.

نواری به نام شکوفه های یاس در مورد رفتار با سفر اولی ها پر کرده ام که راهنمایان حتماً باید به آن گوش دهند. راهنمایان باید لژیون های خود را مورد ارزیابی قرار دهند و مرزبانان نیز همین طور آمار گیری کنند افرادی که وارد لژیون می شوند چه سرنوشتی دارند؟  آیا در لژیون می مانند یا می روند؟ اگر30 نفر وارد یک لژیون شود و تنها یک نفر از آنها باقی بماند، باید آنجا تردید کرد که مشکل کجاست. باید تفکر کنیم. راهنمایان باید مهربان باشند و تفکر کنند زمانیکه خود به کنگره آمدند در چه شرایطی بودند. حالمان چقدر خراب بود. حال که خوب شده ایم و زندگیمان رو به راه گشته و همه به ما احترام می گذارند چگونه باید با تازه واردین و مردم رفتار کنیم.

به مردم اهانت نکنید. اگر سنتان کم است و فردی میان سال شاگردتان می شود چگونه با او رفتار می کنید؟ لحن صحبتتان چگونه است؟ آیا برای مردم احترام قائل هستید؟

آیا حال فرد تازه واردی که خمار است را درک می کنید؟ همه ما روزی خماری را حس کرده ایم. گروه خانواده نیز همین طور، بهم ریختگی عضو مسافرشان را با گوشت و خون خود درک کرده اند، حال باید چه کار کرد؟ آیا مانند بسیاری از کمپ ها که فرد خمار را در سرمای زمستان به درخت می بندند و شلنگ آب سرد را روی آن می گیرند، رفتار کنیم؟ چه کسی این کار را می کند؟ همان کسی که خود روزی مصرف کننده بوده و درد خماری را نیز کشیده است. می گویند از ماست که بر ماست.

در سایه کنگره است که ما به جایی رسیده ایم، کنگره امکاناتی را برایمان فراهم کرده و عده ای را بعنوان شاگرد در اختیارمان قرار داده و دیگران نیز به ما احترام می گذارند. این شرایط و امکانات برای ما فراهم شده تا عده ای را به درمان برسانیم. بنابراین هیچگاه غره نشوید. یک راهنما به تنهایی این کار را انجام نمی دهد, تعداد بسیاری در حال کار کردن هستند تا یک نفر را به رهایی برسانند. ما حتی قادر نیستیم به تنهایی یک نفر را به درمان برسانیم. اگر شخص مصرف کننده خواستار درمان باشد ما می توانیم او را درمان کنیم. ما کسانی را می توانیم به درمان برسانیم که خود فرد خواستار آن باشد و همکاری و تفکر داشته باشد. اگر کسی نخواهد نه ما و نه هیچکس دیگر نمی تواند به او کمک کند.

گفته ام هر فردی که خواستار تعویض لژیون خود بود، نزد مرزبان شعبه رفته و لژیون خود را عوض کند. این تعویض لژیون می تواند یکبار در سفر اول و یکبار در سفر دوم انجام گیرد.  مرزبانان در این امور نباید دخالتی کنند و بلافاصله این کار را انجام دهند. تبدیل به یک دیکتاتور کوچک نشویم . زیرا اگر این کار را کنیم با سر به زمین خواهیم خورد.

اگر اکنون به درمان رسیده ایم و در جایگاه مرزبانی، دیده بانی، نگهبانی و... قرار داریم اگر بخواهیم مردم را در نظر نگیریم، مردم دار نباشیم و بخواهیم سنگین رفتار کرده و پرخاش کنیم،  دودمانمان بر باد خواهد رفت. سعی کنیم با سفر اولی ها،  بزرگتر ها مودبانه و درست صحبت کنیم.

ما جایگاه راهنما را بالا می بریم تا دیگران نیز به آنها احترام گذارند. راهنما نیز باید با زیردستان به احترام رفتار کند. تنبیه و جریمه کنید ولی در حد اندازه، اگر با شاگرد خود قهر می کنید این قهر کوتاه باشد در حد یک ساعت، زیرا زمانی که با کسی قهر می کنید هر چه زمان بگذرد، فاصله زیادتر شده و شرایط آشتی سخت تر می شود.

من در زوایای مختلف در مورد تفکر صحبت کرده بودم و امروز نیز از زاویه ای دیگر در مورد آن حرف زدم. اینکه در مورد هر قسمتی باید تفکر و اندیشه کنیم و رفتارمان با  بقیه انسان ها مودب و مصلحت آمیز باشد. کسی پیروز است که مردم دار باشد. عده ای جاهل بوده و با رفتارشان تنها برای خود دشمن می تراشند و برخی نیز مردم دار هستند.  بهترین چیز خلق نیکو است. یکی از صفات و ویژگی های رسول خدا خلق نیکو است. پس خلق نیکو و مهربانی یکی از بالاترین صفات می باشد. امیدوارم همگی به خلق محمدی برسیم.

منبع:http://www.academi60.ir/


نوع مطلب :
برچسب ها : وادی اول، تفکر، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 7 خرداد 1397 06:30 ق.ظ

Great advice. Thanks a lot!
wow cialis tadalafil 100mg cialis en mexico precio we like it safe cheap cialis cialis generico cialis generique 5 mg cialis for bph 200 cialis coupon cialis 30 day sample cialis online nederland cialis great britain
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:09 ق.ظ
I am not sure where you are getting your info, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for fantastic information I was looking
for this information for my mission.
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 11:18 ق.ظ

Thanks. Ample tips!

where can you buy viagra buy cheap viagra generic online buy generic viagra online usa buy viagra canadian pharmacy buy viagra online without prescription uk buy viagra tablets best place to buy generic viagra online viagra cheap no prescription online viagra without prescription buy original viagra
شنبه 18 فروردین 1397 03:28 ق.ظ

Awesome postings. Appreciate it!
cialis soft tabs for sale cialis pills price each venta de cialis canada cialis baratos compran uk generic cialis pro cialis 05 tadalafil 20mg cialis rckenschmerzen effetti del cialis cialis pills boards
شنبه 4 فروردین 1397 02:01 ق.ظ

You have made the point!
get cheap cialis cialis en mexico precio cialis generico postepay cialis uk cialis generika achat cialis en europe cialis 20 mg cost buy cialis uk no prescription overnight cialis tadalafil cialis dose 30mg
چهارشنبه 21 تیر 1396 09:57 ب.ظ
I drop a comment each time I like a article on a site
or I have something to add to the conversation. Usually it's a result
of the fire communicated in the post I looked at.

And on this article درمان اعتیاد و همسفران -
جهان بینی. I was actually excited enough to post a thought :-P I
do have a couple of questions for you if you usually do not mind.
Could it be just me or do a few of the remarks appear like
coming from brain dead visitors? :-P And, if you
are writing at other online sites, I would like to keep up
with everything new you have to post. Would you make a list all of all your community sites like your twitter feed,
Facebook page or linkedin profile?
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 04:14 ق.ظ
Hi there! Would you mind if I share your blog with my facebook
group? There's a lot of folks that I think would really appreciate your content.

Please let me know. Many thanks
جمعه 25 فروردین 1396 12:49 ب.ظ
My programmer is trying to convince me to
move to .net from PHP. I have always disliked the idea because
of the expenses. But he's tryiong none the less.

I've been using Movable-type on a number
of websites for about a year and am nervous about switching to another platform.
I have heard great things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be really appreciated!
یکشنبه 7 مهر 1392 04:36 ب.ظ
سلام و خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :