تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جلسات جهان بینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
شنبه 16 شهریور 1392 :: نویسنده : همسفر سمانه
یازدهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره 60 مورخ 92/06/13  با نگهبانی و استادی جناب آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری همسفر خانم سارا با دستور جلسه "سیستم X" رأس ساعت 16:15 آغاز به کار نمود .

سخنان استاد :

ما در مقوله اعتیاد یک موضوعی را آغاز کردیم و روی یک فرضیه به یک نتایجی رسیدیم که در ابتدا بصورت یک فرضیه بود و از همان ابتدا که شروع به کاهش دادن موادمخدر مصرفی کردیم ، تمام این مسائل را نمی دانستیم و نمی دانستیم چه رخ خواهد داد و حتی زمانی که کتاب 60 درجه زیرصفر را نوشتم ، گفتم شاید راحت تر باشد که عمل ترک انجام شود اما بعد متوجه شدم که این ماجرا یک داستان دیگری است چراکه در ابتدا مانند بقیه فکر می کردم و تنها قصدم این بود که کاری کنم که افراد مواد مصرف نکنند اما به مرور زمان دیدم که با قطع مصرف مواد ، خیلی از مشکلات افراد حل شده است مانند : مسئله بی خوابی ، افسردگی ، میل به مصرف موادمخدر و وسوسه و خیلی موضوعات دیگر ...

بعد از آن هم دیگر در فکر موضوع دیگری نبودم که باز آن واقعه رخ داد و بچه ها آمدند و گفتند که در رشته های متعدد و گوناگون بیماری داشته اند و بیماری آنها بهبود یافته است . بنابراین ؛ آن موضوع باعث شد که فرضیه X پا به میدان بگذارد . فرضیه X بعنوان یک فرضیه است و باید به اثبات برسد . امروزه هر آنچه حدس بزنید ، قابل قبول نیست . اگر بگوئیم 1000 نفر پاک شده اند ، سند نیست و باید توسط تیپر یا مقاله و مستندات و مسائل دیگر ثابت شود .

اگر گفتیم که فرضیه X برای درمان بعضی بیماریها جواب می دهد ، به این معنی نیست که هرکس که بیماری داشت و به ما مراجعه کرد ، او را درمان کنیم . در مورد درمان بیماری ما اجازه نداریم بدلیل اینکه مربوط به سیستم پزشکی می شود .

اگر ما در اینجا کار تحقیقاتی انجام می دهیم ، قطعاً بوسیله سند و مدرک است . بنابراین ما در سیستم خودمان نمی توانیم هرکدام برای درمان بیماری اقدام کنیم چون درمان بیماری در اختیار سیستم پزشکی است و باید نظریه خود را اثبات کنیم .

اکنون ما روی یکی از این بیماریها بصورت مستند و بامجوز با پزشکان و مرکز تحقیقات محاوره ای درحال کار کردن هستیم و اولین کِیس (cace) خود را گزارش کرده ایم که درمورد بیماری کولیت (بیماری روده بزرگ) می باشد و در آن بیماری شخص به مرحله ای می رسد که خونریزی به قدری زیاد می شود که باید قسمتی از روده بزرگ او را بریده و مورد عمل جراحی قرار گیرد و وصله کنند و ما روی آن بیماری آزمایش کردیم و نتایج بسیار خوبی گرفتیم . اینها از کجا پیدا شد ؟

همه اینها از تئوری X و درمان اعتیاد پیدا شد . هدف ما درمان اعتیاد بود و بعدها دیدیم که با درمان اعتیاد ، این بیماری (کولیت) او نیز بهبود پیدا کرد و همچنین بیماریهای روانی مانند دو شخصیتی و در اینجا بین اعتیاد و بیماریهای لاعلاج روانی و جسمی ، یک نقطه مشترک بوجود آمد و با آن نقطه مشترک ، همه چیز تغییر می کند و حل می شود . آن نقطه مشترک سیستم عصبی بود و یکسری ناقل های عصبی هستند که اگر کم و زیاد شوند ، بر مبنای کم و زیاد شدنشان آن بیماری روانی یا جسمی ایجاد می شود و اگر آن را مرتفع کنیم ، بیماری کاملاً برطرف شده و فرد درمان می شود .

در خود کنگره در شرایطی که بیماریها را درمان کردیم ، در خیلی بیماریها مانند صَرع و نارسائی قلب به جواب رسیدیم و حال باید این تئوری توسط دانشمندان عمل شود . البته من به این مسئه ایمان کامل دارم اما باید توسط پزشکان مورد آزمایش قرار گیرد که اگر این اتفاق بیفتد ، به نتایج خوب و درخشانی خواهیم رسید و شاید خیلی از بیماریهای لاعلاج به درمان برسند و این کار بعهده گروه تحقیق و پزشکان می باشد .


 یکی از اعضای کنگره 60 که در سفر دوم قرار داشت و مبتلا به بیماری ایدز بود را دستور درمان دادیم و ایشان سفر خود را آغاز کردند . یکی از پارامترهای مقاومت کننده بدن ( cp4) که باید حدود 1000 باشد ، در او 7 بود و اگر این مقدار زیر 100 باشد ، فاتحه فرد خوانده است .

ما دو نوع علائم داریم : یکی علائم کلینیکی و دیگری علائم پاراکلینیکی .

در علائم کلینیکی فرد خود متوجه علامات می شود مانند اینکه : شب نمی خوابد ، دل درد دارد ، رنگش زرد می شود ، بدنش می لرزد ، عرق می کند ، پرش پا یا لرژش پا دارد .

علائم پاراکلینیکی آنهائی هستند که باید فرد آزمایش بدهد تا مشخص شود مانند : میزان چربی و یا قند خون . کسی که( cp4 ) او 7 باشد ، علائم کلینیکی وحشتناکی دارد و وضعیت او بسیار بد است و خانه نشین می شود اما جمعه پیش که از حال ایشان جویا شدم ، گزارش رسید که  مقدار (cp4) او به 270 رسیده و علاوه بر آن مقدار ویروس در بدن او به 300 رسیده ، یعنی کاهش پیدا کرده است و پزشک معالج ایشان عنوان کرده اند که بیماری  HIV  ایشان بهبود یافته و بیماری کاملاً مهار شده است . اما این امر برای کسی قابل قبول نیست و باید به بوته آزمایش درآید . 

حال اینکه چه سیستمی تعداد ویروس ها را کاهش داده و آن تغییرات را بوجود آورده است ، قطعاً سیستم X است که راهگشای خیلی از مسائل دیگر بود و تمام اینها زمانی میّسر می شود که ما با پزشکان همکاری داشته باشیم چراکه آنها آموزش دیده هستند . پس نباید آنها را از خود برنجانیم و نفی کنیم و باید سعی کنیم تا روابطمان را با آنها بهتر و بهتر کنیم چراکه آنها هستند که می توانند تئوریهای ما را به نتیجه برسانند . خود ما اگر هزار هزار سال هم کار کنیم ارزشی نخواهد داشت چون علم زمانی علم می شود که مستند باشد .

بنابراین ؛ ما در سالهای اخیر خیلی به سیستم پزشکی نزدیک شده ایم و روزبروز هم نزدیک تر می شویم . در پروژه OT نگاه وزارت بهداشت با ما خیلی خوب بوده و از جانب آنها بسیار حمایت شده ایم و تئوری ما را قبول کرده اند و نهایت همکاری را با ما دارند و باید این مساعدت و همکاری روزبروز بیشتر و بیشتر ادامه پیدا کند تا پروژه ما پیش تر رود . در سراسر دنیا مصرف کننندگان با پزشکان مشکل دارند و ما باید تجربیات خود را در اختیار آنها قرار دهیم .

هفته آینده روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه کنگره بزرگداشت دانش و اعتیاد در دانشگاه رازی که بزرگـترین کنگره پزشکی می باشد ، برگزار می شود و تمام کمک راهنماها و راهنمایان گروه مسافران باید در این کنگره شرکت کنند . هزینه ان 60 الی 70 هزار تومان است و ناهار هم می دهند . اگر استطاعت مالی دارند که خود ثبت نام می کنند ، اگر ندارند خود من یاداشت می دهم و از کانال دیگری هزینه ثبت نام آنها را تقبّل خواهم کرد .

ما به جائی رسیدیم که در کنگره های پزشکی از ما دعوت می کنند تا با آنها همکاری داشته باشیم .  این کنگره توسط پزشکان و روانپزشکان برگزار می شود . باز هم می گویم : باید صبر و حوصله داشته باشید و گروههای دیگر را از خود نرنجانید . سعی نکنید بقیه را بایکوت کنید . کنگره 60 باید یک زبان دیپلماسی داشته باشد و همانطور که با خودتان مدارا می کنید و سازگار هستید ، باید با مردم هم در بیرون همینگونه باشید خصوصاً جامعه پزشکی کشور .

دیروز در ستاد بودم بخاطر همان مسئله کمیته سازمانهای غیر دولتی و من از طرف کنگره 60 در آن گروه بودم و خیلی عالی بود و خیلی از مسئولین این حوزه آنجا بودند و در آنجا برای کل NGO های موادمخدر در سراسر کشور تصمیم گیری می کنند و خط مشی تعیین می کنند .

به هرحال ؛ تئوری X که دستورجلسه هفته آینده ماست ، پای خود را از مرحله اعتیاد فراتر گذاشته و راه را برای مسئله اعتیاد گشوده است و راه حل را بصورت نهائی داده داده است و هنوز در مطالبی که راجع به درمان اعتیاد در کنگره مطرح می شود ، هنوز در جوامع پزشکی رسوخ نکرده است و هنوز آنها تصور می کنند که اعتیاد غیرقابل درمان و مجهول است اما برای ما از مجهولی درآمده است .

" به پاکی دریاها ژرف باشید "

منبع:وبلاگ نمایندگی کرج

نوع مطلب : جلسات جهان بینی، 
برچسب ها : سیستم ایکس، اعتیاد، درمان، کنگره 60، آموزش، بیماریهای لاعلاج،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:27 ق.ظ
Yes! Finally something about Can you increase your height by stretching?.
شنبه 16 شهریور 1392 04:45 ب.ظ
سلام...
.
.
.
.
.
.
خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :