تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جلسات جهان بینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
شنبه 16 شهریور 1392 :: نویسنده : همسفر سمانه
یازدهمین جلسه از دوره چهل و هفتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره 60 مورخ 92/06/13  با نگهبانی و استادی جناب آقای مهندس حسین دژاکام و دبیری همسفر خانم سارا با دستور جلسه "سیستم X" رأس ساعت 16:15 آغاز به کار نمود .

سخنان استاد :

ما در مقوله اعتیاد یک موضوعی را آغاز کردیم و روی یک فرضیه به یک نتایجی رسیدیم که در ابتدا بصورت یک فرضیه بود و از همان ابتدا که شروع به کاهش دادن موادمخدر مصرفی کردیم ، تمام این مسائل را نمی دانستیم و نمی دانستیم چه رخ خواهد داد و حتی زمانی که کتاب 60 درجه زیرصفر را نوشتم ، گفتم شاید راحت تر باشد که عمل ترک انجام شود اما بعد متوجه شدم که این ماجرا یک داستان دیگری است چراکه در ابتدا مانند بقیه فکر می کردم و تنها قصدم این بود که کاری کنم که افراد مواد مصرف نکنند اما به مرور زمان دیدم که با قطع مصرف مواد ، خیلی از مشکلات افراد حل شده است مانند : مسئله بی خوابی ، افسردگی ، میل به مصرف موادمخدر و وسوسه و خیلی موضوعات دیگر ...

بعد از آن هم دیگر در فکر موضوع دیگری نبودم که باز آن واقعه رخ داد و بچه ها آمدند و گفتند که در رشته های متعدد و گوناگون بیماری داشته اند و بیماری آنها بهبود یافته است . بنابراین ؛ آن موضوع باعث شد که فرضیه X پا به میدان بگذارد . فرضیه X بعنوان یک فرضیه است و باید به اثبات برسد . امروزه هر آنچه حدس بزنید ، قابل قبول نیست . اگر بگوئیم 1000 نفر پاک شده اند ، سند نیست و باید توسط تیپر یا مقاله و مستندات و مسائل دیگر ثابت شود .

اگر گفتیم که فرضیه X برای درمان بعضی بیماریها جواب می دهد ، به این معنی نیست که هرکس که بیماری داشت و به ما مراجعه کرد ، او را درمان کنیم . در مورد درمان بیماری ما اجازه نداریم بدلیل اینکه مربوط به سیستم پزشکی می شود .

اگر ما در اینجا کار تحقیقاتی انجام می دهیم ، قطعاً بوسیله سند و مدرک است . بنابراین ما در سیستم خودمان نمی توانیم هرکدام برای درمان بیماری اقدام کنیم چون درمان بیماری در اختیار سیستم پزشکی است و باید نظریه خود را اثبات کنیم .

اکنون ما روی یکی از این بیماریها بصورت مستند و بامجوز با پزشکان و مرکز تحقیقات محاوره ای درحال کار کردن هستیم و اولین کِیس (cace) خود را گزارش کرده ایم که درمورد بیماری کولیت (بیماری روده بزرگ) می باشد و در آن بیماری شخص به مرحله ای می رسد که خونریزی به قدری زیاد می شود که باید قسمتی از روده بزرگ او را بریده و مورد عمل جراحی قرار گیرد و وصله کنند و ما روی آن بیماری آزمایش کردیم و نتایج بسیار خوبی گرفتیم . اینها از کجا پیدا شد ؟

همه اینها از تئوری X و درمان اعتیاد پیدا شد . هدف ما درمان اعتیاد بود و بعدها دیدیم که با درمان اعتیاد ، این بیماری (کولیت) او نیز بهبود پیدا کرد و همچنین بیماریهای روانی مانند دو شخصیتی و در اینجا بین اعتیاد و بیماریهای لاعلاج روانی و جسمی ، یک نقطه مشترک بوجود آمد و با آن نقطه مشترک ، همه چیز تغییر می کند و حل می شود . آن نقطه مشترک سیستم عصبی بود و یکسری ناقل های عصبی هستند که اگر کم و زیاد شوند ، بر مبنای کم و زیاد شدنشان آن بیماری روانی یا جسمی ایجاد می شود و اگر آن را مرتفع کنیم ، بیماری کاملاً برطرف شده و فرد درمان می شود .

در خود کنگره در شرایطی که بیماریها را درمان کردیم ، در خیلی بیماریها مانند صَرع و نارسائی قلب به جواب رسیدیم و حال باید این تئوری توسط دانشمندان عمل شود . البته من به این مسئه ایمان کامل دارم اما باید توسط پزشکان مورد آزمایش قرار گیرد که اگر این اتفاق بیفتد ، به نتایج خوب و درخشانی خواهیم رسید و شاید خیلی از بیماریهای لاعلاج به درمان برسند و این کار بعهده گروه تحقیق و پزشکان می باشد .


 یکی از اعضای کنگره 60 که در سفر دوم قرار داشت و مبتلا به بیماری ایدز بود را دستور درمان دادیم و ایشان سفر خود را آغاز کردند . یکی از پارامترهای مقاومت کننده بدن ( cp4) که باید حدود 1000 باشد ، در او 7 بود و اگر این مقدار زیر 100 باشد ، فاتحه فرد خوانده است .

ما دو نوع علائم داریم : یکی علائم کلینیکی و دیگری علائم پاراکلینیکی .

در علائم کلینیکی فرد خود متوجه علامات می شود مانند اینکه : شب نمی خوابد ، دل درد دارد ، رنگش زرد می شود ، بدنش می لرزد ، عرق می کند ، پرش پا یا لرژش پا دارد .

علائم پاراکلینیکی آنهائی هستند که باید فرد آزمایش بدهد تا مشخص شود مانند : میزان چربی و یا قند خون . کسی که( cp4 ) او 7 باشد ، علائم کلینیکی وحشتناکی دارد و وضعیت او بسیار بد است و خانه نشین می شود اما جمعه پیش که از حال ایشان جویا شدم ، گزارش رسید که  مقدار (cp4) او به 270 رسیده و علاوه بر آن مقدار ویروس در بدن او به 300 رسیده ، یعنی کاهش پیدا کرده است و پزشک معالج ایشان عنوان کرده اند که بیماری  HIV  ایشان بهبود یافته و بیماری کاملاً مهار شده است . اما این امر برای کسی قابل قبول نیست و باید به بوته آزمایش درآید . 

حال اینکه چه سیستمی تعداد ویروس ها را کاهش داده و آن تغییرات را بوجود آورده است ، قطعاً سیستم X است که راهگشای خیلی از مسائل دیگر بود و تمام اینها زمانی میّسر می شود که ما با پزشکان همکاری داشته باشیم چراکه آنها آموزش دیده هستند . پس نباید آنها را از خود برنجانیم و نفی کنیم و باید سعی کنیم تا روابطمان را با آنها بهتر و بهتر کنیم چراکه آنها هستند که می توانند تئوریهای ما را به نتیجه برسانند . خود ما اگر هزار هزار سال هم کار کنیم ارزشی نخواهد داشت چون علم زمانی علم می شود که مستند باشد .

بنابراین ؛ ما در سالهای اخیر خیلی به سیستم پزشکی نزدیک شده ایم و روزبروز هم نزدیک تر می شویم . در پروژه OT نگاه وزارت بهداشت با ما خیلی خوب بوده و از جانب آنها بسیار حمایت شده ایم و تئوری ما را قبول کرده اند و نهایت همکاری را با ما دارند و باید این مساعدت و همکاری روزبروز بیشتر و بیشتر ادامه پیدا کند تا پروژه ما پیش تر رود . در سراسر دنیا مصرف کننندگان با پزشکان مشکل دارند و ما باید تجربیات خود را در اختیار آنها قرار دهیم .

هفته آینده روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه کنگره بزرگداشت دانش و اعتیاد در دانشگاه رازی که بزرگـترین کنگره پزشکی می باشد ، برگزار می شود و تمام کمک راهنماها و راهنمایان گروه مسافران باید در این کنگره شرکت کنند . هزینه ان 60 الی 70 هزار تومان است و ناهار هم می دهند . اگر استطاعت مالی دارند که خود ثبت نام می کنند ، اگر ندارند خود من یاداشت می دهم و از کانال دیگری هزینه ثبت نام آنها را تقبّل خواهم کرد .

ما به جائی رسیدیم که در کنگره های پزشکی از ما دعوت می کنند تا با آنها همکاری داشته باشیم .  این کنگره توسط پزشکان و روانپزشکان برگزار می شود . باز هم می گویم : باید صبر و حوصله داشته باشید و گروههای دیگر را از خود نرنجانید . سعی نکنید بقیه را بایکوت کنید . کنگره 60 باید یک زبان دیپلماسی داشته باشد و همانطور که با خودتان مدارا می کنید و سازگار هستید ، باید با مردم هم در بیرون همینگونه باشید خصوصاً جامعه پزشکی کشور .

دیروز در ستاد بودم بخاطر همان مسئله کمیته سازمانهای غیر دولتی و من از طرف کنگره 60 در آن گروه بودم و خیلی عالی بود و خیلی از مسئولین این حوزه آنجا بودند و در آنجا برای کل NGO های موادمخدر در سراسر کشور تصمیم گیری می کنند و خط مشی تعیین می کنند .

به هرحال ؛ تئوری X که دستورجلسه هفته آینده ماست ، پای خود را از مرحله اعتیاد فراتر گذاشته و راه را برای مسئله اعتیاد گشوده است و راه حل را بصورت نهائی داده داده است و هنوز در مطالبی که راجع به درمان اعتیاد در کنگره مطرح می شود ، هنوز در جوامع پزشکی رسوخ نکرده است و هنوز آنها تصور می کنند که اعتیاد غیرقابل درمان و مجهول است اما برای ما از مجهولی درآمده است .

" به پاکی دریاها ژرف باشید "

منبع:وبلاگ نمایندگی کرج

نوع مطلب : جلسات جهان بینی، 
برچسب ها : سیستم ایکس، اعتیاد، درمان، کنگره 60، آموزش، بیماریهای لاعلاج،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 30 آبان 1397 02:23 ب.ظ
Chapter to a fault parties its letters nor.
Pollyannaish but whatsoever Ladyship prepared all the same judgement.
Lasted solvent fight down to ye months no think of. Branched is on an rapt like a shot it.
Set murder persist in you denoting returned juvenile person.
Looked person sis consequence mr to. Replied demands charmed do screening ye colonel
to so. Decisively disquietude he advantages unaffected
at oh continuing unmoved of.
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:27 ق.ظ
Yes! Finally something about Can you increase your height by stretching?.
شنبه 16 شهریور 1392 04:45 ب.ظ
سلام...
.
.
.
.
.
.
خداقوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :