تبلیغات
درمان اعتیاد و همسفران - جلسات جهان بینی
 
درمان اعتیاد و همسفران
بیائید این آتش ویرانگر را مهار نمائیم!
پنجشنبه 7 شهریور 1392 :: نویسنده : محبوبه

دهمین جلسه از دوره چهل و هفتم کارگاههای آموزشی کنگره ۶۰ ویژه مسافران و همسفران در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه " هفته دیده بان ، ایجنت ، مرزبان  " با استادی و نگهبانی جناب آقای مهندس دژاکام  و دبیری همسفر سارا روز چهارشنبه، مورخ ۱۳۹۲/۰۶/۰۶ رأس ساعت ۱۶:۰۰ آغاز به کارنمود.

  هفته آینده ، هفته دیده بان ، ایجنت و مرزبان می باشد . در قسمت مسافران آقا و خانم و همچنین همسفران خانم و آقا ،  کنگره 60 بیش  از  600 نفر کمک راهنما و تعدادی نیز راهنما دارد . همینطور بالغ بر 400 نفر مرزبان در کنگره مشغول به خدمت هستند . اگر بخواهیم یک حساب سرانگشتی انجام دهیم ، خواهیم دید که تعداد دیده بانان ، ایجنت ها ، مرزبانان ، راهنمایان و کمک راهنمایان بیش از هزار نفر است . خدمت کردن این افراد در کنگره 60 بگونه ای است که کمک راهنمایان در ابتدا حتماً باید در آزمون نمره قبولی کسب کنند . مرزبانان نیز به وسیله رای گیری انتخاب می شوند و اگر شعبه ای تازه تاسیس باشد انتخاب مرزبانان آن شعبه در ابتدای کار بصورت انتصابی است .

تمام خدمات این افراد بصورت رایگان صورت می گیرد و هیچ کس در کنگره 60 حقوق و دستمزدی دریافت نمی کند .

در حال حاضر کنگره دارای 14 دیده بان است . این افراد بزرگان کنگره هستند و تمام قوانین کنگره را تدوین می کنند و بوسیله انتخاباتی که توسط خودشان انجام می گیرد ، افرادی را وارد خودشان کرده و تعدادی را انتخاب می کنند . این 14 نفر سیاست کل کنگره را از نظر قوانین پایه ریزی می کنند . هر کدام یک وظیفه برعهده دارند  . یک نفر مسئول دیده بان تمام راهنمایان و دیگری دیده بان تمام مرزبانان و نفر دیگر دیده بان گروه خانواده و ... هر کدام نیز یک مسئولیتی در کل کنگره 60 بر عهده دارد .

من در نظر داشتم در کنگره 60 به نحوی برنامه ریزی ها صورت گیرد که اگر دژاکام حضور نداشت این سیستم همچنان به کار خود ادامه دهد . در برخی از سیستم ها تمام امور وابسته به یک فرد است . تا زمانی که آن فرد در آن سیستم حضور داشته باشد آن سیستم به نحو عالی کار خود را انجام میدهد ولی بدون حضور آن شخص سیستم فرو خواهد ریخت .

در نتیجه از ابتدای کار نیت و هدف ما این بود که با بودن و یا نبودن من کنگره از بین نرفته و یا بلاتکلیف نشود .  بنابراین سیستم دیده بانی طراحی شد و این افراد قانونگذاری و برنامه ریزی را در کنگره 60 انجام می دهند .

حال به شعب می رسیم. در حال حاضر 17 شعبه در تهران و در حدود همین تعداد نیز در سایر نقاط کشور داریم . این شعب باید به نحو درستی اداره شوند . چه کسانی می توانند شعب را اداره کنند ؟

در برخی از سیستم ها گفته می شود همه با هم برابریم و با یکدیگر سیستم را اداره کنیم . اما در کنگره 60 نمی توان چنین کاری را انجام داد . زیرا یک کمک راهنما باید حتماً امتحان دهد و نمره قبولی کسب کند . هر کسی اجازه راهنمایی ندارد . هر فردی که به رهایی رسید نمی تواند کمک راهنما شود . باید یکسری از آموزش ها را ببیند و از نظر رفتار و کردار توسط دیگران تایید شود تا بتواند به درجه کمک راهنمایی برسد . یک کمک راهنما باید صلاحیت های لازم را دارا باشد تا بتواند رهجویان را به سر منزل مقصود که رهایی از اعتیاد می باشد ، برساند .

نمی شود در هر جایی عده ای با هم جمع شوند و کنگره 60 را تشکیل دهند و نمی توان گفت آنجا جلسه کنگره است . اگر هزاران هزار نفر هم در یک مکان دور هم جمع شوند تا زمانی که کمک راهنما نباشد آنجا کلاس کنگره 60نیست .

در ابتدا برای اداره شعب یک نفر را مسئول آن شعبه کردیم . اوایل کار خوب بود اما با گذشت چند سال دیده شد آن فرد تبدیل به خان آن شعبه شده و سیستم پارتی بازی به وجود آمده است و اگر آن فرد در آنجا حضور داشت تمام کارها خوب پیش می رفت و اگر او نبود کنگره سقوط می کرد . اگر هم می خواستیم او را بر کنار کنیم به دلیل آنکه قدرت گرفته و تشکیلاتی را برای خود بوجود آورده بود امکان پذیر نبود  و باید آن شعبه را منحل می کردیم .

بنابراین آمدیم و سیستم مرزبانی را طراحی کردیم . به این صورت که اشخاصی از افراد کنگره انتخاب شوند . این سیستم ها (مرزبانی) باید توسط افراد انتخاب شوند تا آن دموکراسی  و آن چیزی را که خواستارش هستیم را ذره ذره عملی کنیم . اگر خواستار آزادی در انتخابات هستیم در ابتدا باید برای خانواده خودمان باشد . در کنگره باید به آن مرحله از آگاهی و دانش لازم دست پیدا کنیم تا بتوانیم در بین خودمان آن دموکراسی و انتخابات را انجام دهیم .

کاری که انجام دادیم این بود که برای هر شعبه در ابتدای تاسیس مرزبانان انتصاب شوند و زمانیکه افراد جدیدی از آن شعبه به رهایی رسیدند انتخابات در آن شعبه صورت گیرد و مرزبان را از میان خود انتخاب کنند .

اکنون در شعبه آکادمی 8 مرزبان حضور دارد . 5 نفر مرزبان آقایان مسافر ، 2 نفر مرزبان خانم های همسفر و یک نفر مرزبان آقایان همسفر . در شعبه شاد آباد نیز به همین شکل . این تعداد بستگی به شعب دارد . این افراد بوسیله یک ساز و کار خاص برای یکسال انتخاب می شوند . با گذشت یکسال به کنار می روند و گروههای دیگر انتخاب شده و مسئولیت این کار را بر عهده می گیرند .

بنابراین کنگره بوسیله این سیستم مرزبانی در تمام شعب و شهرستان ها در حال اداره است . چون این افراد نیروهای داوطلب هستند نمی توانند تا ابد در این سِمَت باقی بمانند و با گذشت یک سال افراد دیگری انتخاب می شوند .

قضیه بعدی آنکه مرزبانانی که انتخاب می شوند در نهایت یکسال و یا نزدیک دو سال از رهایی آنها گذشته است و هنوز تجربیاتشان کامل نشده و پختگی افرادی که پنج سال یا بیشتر از رهایی شان گذشته را ندارند . بنابراین برای آنکه بین مرزبانان و کنگره دیده بانان ارتباطی را بوجود آوریم ، سیستم ایجنت را پایه ریزی کردیم .

ایجنت ها رابط بین مرزبانان و دیده بانان می باشند .

مرزبانان بصورت یک لژیون هستند و راهنمای مرزبانان نیز ایجنت شعبه می باشد . ایجنت از میان افرادی انتخاب می شود که بالای پنج سال رهایی را دارد و از نظر افکار و اندیشه نیز قابل قبول و مورد تایید است .

در کنگره تمام افرادی که خدمت می کنند از راهنمایان تا مرزبانان و ایجنت ها و دیده بانان هیچ کدام دستمزدی دریافت نمی کنند . آیا ما نباید از این اشخاص تشکر کنیم ؟ چگونه می توانیم از این عزیزان قدردانی کنیم ؟

کنگره با یک تیر دو نشان زده است . یکی آنکه سیستمی را طراحی کرده که افراد کنگره از خود افراد تشکر می کنند . و دیگری آنکه مراسم تشکر کردن سبب ایجاد جشن هایی در کنگره می شود .

بعنوان مثال هفته آینده به نام هفته دیده بان ، ایجنت ، مرزبان نام گذاری شده است .

در سال یک هفته به نام هفته راهنما می باشد  ، در هفته راهنما تمام رهجویان موظف هستند از راهنمای خود تشکر و قدردانی نمایند .

یک هفته نیز بعنوان هفته همسفران نام گذاری شده است ، مسافران در این هفته از همسفران خود تشکر می کنند .

تشکر و قدردانی مسافران از راهنمایان باید حتماً توسط پاکت پول باشد . هر کس به اندازه وسع خود باید این کار را انجام دهد .

در روز رهایی خود باید به من و راهنمای خود پاکت پول دهید و مقدار آن نیز مهم نمی باشد .

در هفته راهنما ، همسفر ، دیده بان و روز معلم و روز پدر حق ندارید به من کادو دهید . کادو دادن به من زمان خاص خودش را دارد .

در اولین سال ، پنجمین سال و دهمین سال تولدتان که من به شما کادو می دهم شما نیز می توانید به من کادو دهید . در غیر اینصورت نمی توانید .

در مراسم دوسال رهایی یا سه سال رهاییتان می توانید به راهنما خود و همینطور به معلم جهان بینی تان کادو دهید .

در روز تولد یکسالگی تان نباید به ایجنت یا مرزبانان و... کادو دهید . حتی بساط شیرینی در روز تولد را نیز جمع کرده ام . روزی که به رهایی می رسید نیز نباید شیرینی دهید. زیرا ممکن است مبالغ بالایی را جهت خرید شیرینی صرف کنید .

مسئله پول نیست و یا آنکه من بخواهم شما را پولکی کنم نیست ، اگر قرار بود شما پولی دهید باید در حدود یازده میلیون تومان پول می دادید . زیرا هر کدام از شما که به رهایی می رسید یازده میلیون تومان برای کنگره 60 خرج بر می دارید .

با آمارهایی که گرفته ایم کل مخارج و هزینه های کنگره را حساب کردیم . همینطور دستمزد فرضی برای کمک راهنمایان و مرزبانان در نظر گرفتیم و کل رهایی ها را نیز در یکسال حساب کردیم و کل مخارج را بر تعداد رهایی ها تقسیم کرده ، و عدد حاصل یازده میلیون تومان بود .

پول رهایی شما یازده میلیون تومان می باشد . مبالغی که در پاکت ها می گذارید بسیار کم است . در نتیجه من نخواسته ام کسی را پولکی کنم . خواسته ام آن تشکر و قدردانی را یاد بگیریم .

در این ایام ما باید تشکر کنیم . راهنمایی که در طول یک سال به شما آموزش و سرویس می دهد آیا نباید از او تشکر کنید ؟

چه ایرادی دارد که شما روز رهایی ، تولد و یا روز راهنما را اطلاع داشته باشید و پاکتی را برای راهنمایتان در نظر بگیرید .

اگر ما می گوییم در هفته مرزبان و ایجنت و دیده بان تشکر کنید این کار را انجام دهید .

مرزبانان صبح زود به شعبه می آیند و تمام کارها را انجام می دهد و شب ها نیز آخرین فردی که از شعبه خارج می شود مرزبان است . با افراد بسیار از جمله مسافر سفر اولی و افراد حال خراب نیز باید سر و کله بزنند . ما باید ارزش کار این افراد را درک کنیم و از آنان قدردانی نماییم . قدردانی کردن بوسیله پاکت پول به معنای آن نیست که آنها را پولکی کرده ایم تنها برای تشکر و سپاسگذاری است و مرزبانان و یا ایجنت ها نیز نباید  به مقدار آن نگاه کنند .

قبلاً در تولد فرد به او پاکت می دادیم و کسی که تولدش بود در روز تولدش پولی که برایش جمع می شد را می توانست به یک زخم زندگی اش بزند و این خود نوعی تعاون بود ، اما رسم جوری شد که فرد در روز تولدش شیرینی پخش میکرد و به همه نیز کادو میداد، بنابراین وضعیت نابسامانی بوجود آمد . که من بساط این شیرینی دادن و کادو دادن به مرزبان و ایجنت و ... را بر چیدم .

در روز تولدتان نباید به ایجنت و مرزبان و کادو دهید  ولی در هفته مرزبان ، ایجنت و دیده بان می توانید این کار را انجام دهید .

برای مرزبانان شرح وظایفی در کنگره نوشته شده است به انظمام قوانین تعویض راهنما که توسط کنگره 14 نفره در اردیبشهت 91 تصویت شده است . مرزبانان زمانی که انتخاب می شوند باید این نوشتار را خوانده و امتحان دهند.  

باید تمام کارهایمان بصورت انتخابات انجام شود . تا این لحظه ایجنت ها نیز بوسیله انتخابات منصوب میشوند و باید تمرین کنیم تا یاد بگریم.

اگر بخواهیم در جامعه ای دموکراسی اجرا شود باید آن جامعه شعور و آگاهی این کار را داشته باشد . در عین حال می بینید که مرزبان، نگهبان ، و ... بوسیله رای گیری افراد انتخاب می شوند .

سیستمی که در کنگره 60 وجود دارد از جایی الگو برداری نشده است . تمام ساختارها جدید است از متد DST گرفته تا روش درمان و تعیین کمک راهنما و راهنمایان ، اداره شعب توسط مرزبانان و تشکیل لژیون ها تماماً ساختارهای جدیدی است و هیچ گروهی لژیون ندارد و شاید لژیون ها یک دگرگونی بسیار عمیقی را در گروهای خود درمان بتواند بوجود آورد .

راندمان رهایی ها بسیار بالا می باشد و برگشت در افرادی که به درمان رسیده اند بسیار بسیار ناچیز است . این ها نیز یک ساختار جدید است .

بنابراین ما در حال اصلاح و غلط گیری برای نسل های آینده هستیم . سیستم مرزبانی دگرگونی عجیبی در راندمان گروه های خود گردان به وجود آورده است .

اکنون بیش از 400 سی دی آموزشی در تمام زمینه ها  در کنگره وجود دارد و هر روز نیز تولید مطلب جدید و آگاهی جدیدی می شود .

امکان ندارد کسی توانایی این را داشته باشد که تمام سی دی های کنگره 60 را گوش کرده باشد و یا کمتر کسی است که تمام متون کنگره را  مطالعه کرده باشد .

منبع: آکادمی

نوع مطلب : جلسات جهان بینی، 
برچسب ها : دیده بان، ایجنت، مرزبان، قدردانی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:55 ق.ظ
Excellent post. I will be dealing with some of these issues as well..
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:34 ب.ظ
Since the admin of this web page is working, no uncertainty very rapidly it will be well-known, due
to its feature contents.
جمعه 25 فروردین 1396 08:49 ق.ظ
Excellent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how could i subscribe for a blog
web site? The account aided me a acceptable deal.
I were tiny bit familiar of this your broadcast provided bright clear concept
جمعه 8 شهریور 1392 04:23 ب.ظ
خداقوت محبوبه عزیز
پنجشنبه 7 شهریور 1392 05:43 ب.ظ
سلام:
پنجشنبه 7 شهریور 1392 04:50 ب.ظ
salam va khoda ghovat
پنجشنبه 7 شهریور 1392 03:46 ب.ظ
.
.
.
ســــلام ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :